Közösség

Vélemény:

 

71 Így vagy tökéletes

(2020)

Tökéletes?

 
Yosihiro   2022.02.02 09:29
2

Nem nagy elvárással ültem le nézni ezt a filmet. Tipikus magyar humort és történetvezetést kaptam, és - mint mindig - benne van a "plusz" butaság, a kutyasz*rdobálás, hát az szerintem nem illett a filmbe. Maga a történet egy kedves, aranyos, szerethető kis vígjáték. A szerelem mint érzelem nekem azért hiányzott ebből az alkotásból, ebből nem kaptunk olyan mély hatást, mint amit kellett volna. Összességében a forgatókönyv jó, a rendezést már gyengébbnek láttam. A szereplők szerintem hozzák a formájukat, és csak a két főszereplő tesz a filmhez olyat, ami nagyban megemeli a film értékét. A hang- és képi effektusok átlagosak, semmi extra. Így ez az alkotás megérdemli a három csillagot, és csak azért nem adom meg a négyet rá, mert valahol hiányérzetem maradt. Nem tudott a film annyit adni érzelemben, játékban, történetben, hogy ezt megérdemelte volna. A szereplők próbálják feljebb és feljebb tornászni a filmet, de valahogy mégis az marad az emberben, hogy ez egy átlagos alakítás volt. A forgatókönyv sem emelkedik ki, és mint írtam is, a dobálózás nekem nem jött be, ez valahol lefelé minősítette a produkciót, a forgatókönyvet, a rendezést. Poénnak talán jó volt, de akkor sem adhatok rá jobb osztályzatot. Nem éreztem a főszereplők között azt a vibrálást, szerelmi kapcsolatot, amit át kellett volna adjanak. Sima randis, egyszerű találkozók, nem nagy bonyodalmakkal, röviden így is összefoglalhatnám. Mindezektől eltekintve marad nekem egy átlagos mozinak... Üdv, Yosi