Közösség

Vélemény:

 

55 Mélyvíz

(2022)

Csúnya nézések és a pia ünnepe film lett belőle csak

 
Caravaggio1978   2022.03.25 21:51
1

Hát nem is tudom, sok helyen erotikus thrillernek mondják, amennyiben az első tíz percben felvillanó kellemes mellbimbó felvillanása elég egy erotikus filmhez, akkor ez tényleg az! A főszereplő hölgy nagyon nem volt bevállalós a filmben, pedig valahogy több kellett volna a szemvillogtatásnál. Unalmas, lapos kezdéssel szembesültem sajnos, Affleck karaktere majdhogynem idegesítő volt, unalmas, szerencsétlen balekot játszik. A második felében kapunk talán izgalmasnak mondható képsorokat is, de rendkívül összecsapott. Számomra a főszereplők motivációi és viselkedései teljesen érthetetlenek, maguk a karakterek abszolút kidolgozatlanok. Sokkal, de sokkal többet vártam ettől a szereplőpárostól. Sajnos pont ezért is fogják sokan megnézni. Nem jöttek megoldások, útjelzők, hogy mi miért is történt, nem kapunk válaszokat arra sem, hogy miért fontosak annyira azok a csigák. Valahogy a régi érás ruszki filmek jutottak eszembe erről a moziról, azokban voltak olyan csak csúnyán nézős jelenetek, amikor az ember csak bámul, mered előre csúnyán, és mi gondolkodunk, hogy mi történik. Összegezve: megijedni, csodálkozni, feszültséget érezni túl sokan nem fognak, és természetesen nem kell számítani rá, hogy az egész film arról szól, hogy Ana megmutat mindent... végül is szépen pillogni ebben a moziban tud, de semmi több.