Közösség

Vélemény:

 

85 Ez így nem OK

(2020)

Ez így nem OK

 
myatom   2020.11.30 06:09
2

Hátulról kezdve nekem két gondom volt a sztorival. (1) Műfajilag nekem inkább filmre kívánkozik az egész, mint sorozatra: le lehetett volna zárni az egészet egy normál film hosszával. (2) Nem egyenletes színvonalú volt a történetvezetés: szerintem több néző is kaszálhatta idő előtt a sztorit (egyébként majdnem én is). Ez az a film, amit csak azoknak lenne szabad értékelni, akik végignézték az egészet. Erénye a sorozatnak (a) a nagyszerűen megkomponált filmhangulat, (b) az összességében kiváló történetvezetés a főszereplő csaj fejlődéstörténetével, (c) a rendkívül jó casting: mondjuk nekem a magyar szinkron hozzá nem igazán jött be: az eredeti szöveg, eredeti hangon kaliberekkel minőségibb élvezet, (d) voltak nem szokványos/nem triviális poénok, amik rendesen adtak hozzá az élményhez, (e) látványos a megvalósítás is. Némi pici spoiler: nagy poén volt Mel Gibson, valamint Rene Russo híres, Halálos fegyveres, szexbe torkolló, vetkőzős jelenetét felidézni, kamaszos pattanás-versengés behelyettesítéssel.