Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Sky du Mont
Leelee Sobieski
Rade Šerbedžija
Tom Cruise

Ildikó Bacskai   2021. 02. 06.

Kedvenc Kubrick rendezésem. Gyönyörű díszletek, nagyszerű színészek, magával ragadó jelenetek hipnotikus filmzenével. Kicsit olyan, mint egy őrült képzelgés, erotikus film és pszichothiller keveréke, szerintem fantasztikus arányban. Nagyon eltalált film.

csd   2020. 10. 30.

Jó történet, gyenge szereposztás

Ezt a filmet szokás úgy is emlegetni, hogy Kubrick talán leggyengébb filmje, mármint önmagához képest, de szerintem Kubrick életművének színvonala egyébként is hullámzó. Persze ez nem baj, mert ami jó tőle, az igazán jó. A Tágra zárt szemek viszont épphogy nehezen megítélhető ebből a szempontból. Szeritem Cruise és Kidman castingolása nem volt épp jó választás, valahogy nagyon élettelen az ő karakterük ahhoz képest, hogy ez egy nagyon intenzív történet.

dailyfilmsan   2018. 05. 03.

Annyira sejtelmesen vezeti fel az egész film minden percét a rendező hogy mindvégig azt hisszük valami nagy dolog lesz a végén. De semmi nem lesz a végén. Ez két nagy féltékenység ormótlan keringője és az elszenvedő alany a szemünk. Érdekes mert vár... több»

Deku   2017. 07. 23.

Egy régi de annál jobb film ez tele mondanivalóval, izgalommal és feszültséggel. Nem lehet rá azt mondani, hogy egyszerű és feldolgozható darab éppen ezért olyan értékes.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 16.

Egy túlfűtött alkotás,tele kérdésekkel,titkokkal,misztikummal,erotikával.Meddíg mehetünk el,és honnan fordulhatunk vissza?És ha visszafordultunk,odaérkezünk-e,ahonnan elindultunk?

hszpp   2017. 02. 02.

Számomra ez egy fura film. Sokszor megnéztem már,mégis mindig találok benne újabb mondanivalót. Egyáltalán nem könnyen emészthető,legalábbis nem számomra.de összességében pozitiv.

alex   2015. 02. 20.

Azért néztem meg, mert hogy a legjobb erotikus thriller. Hát csak egy kicsit volt erotikus, és egy kicsit többé thriller (inkább mintha valamit akarna a végén mondani a rendező/vagy az író) a de azért jó film volt. Ebben még a Tom Cruise is szimpatikus volt.

A BBC listája szerint a Tágra zárt szemek a 61. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.

2012-ben a Slant Magazine az 1999-es év 2. legjobb alkotásának választotta a filmet.

Több mint 50 filmkritikus választotta a Tágra zárt szemek című filmet az egyik legjobbnak 1999-ben.

A Rotten Tomatoes oldalán 74%-ot kapott (7,5/10) 146 kritika alapján.

A film a Guinness Rekordok Könyve-be is bekerült, rekord hosszúságú ideig (400 napig) forgatták.