Mechanikus narancs (1971)

A Clockwork Orange

De Matt   2022. 04. 06.

Hogy ez miért számít klasszikusnak?

Régóta megvan nekem a film, de valamiért vonakodtam megnézni. Most megtettem. Nem kellett volna. Szégyen és gyalázat. Messze van attól, hogy igazi értéket képviseljen. Ilyesmihez egyszerűen nincs gusztusom!

Ildikó Bacskai   2020. 12. 18.

Aggódtam , hogy mire számíthatok Kubricktól, de teljesen pozitívan csalódtam. A filmet kötelezővé tenném, és abszolút a pszichothiller kategóriába sorolnám, kidolgozott, mozgalmas, a bőröd alá kúszó borzalom, igazi filmcsemege.

Deku Nézhetetlen  2017. 07. 18.

Hát ez meg mi a bú bánat? De most komolyan, a neve se volt biztató de az amiről ez a film szól valami eszement. Nem sok ilyenbe botlok bele mert alapból kerülöm de ez rémes volt.

Milanman   2015. 02. 10.

Kubrick zseniális és kortalan mesterműve az anarchiáról és a totális rendszerek minden szabad és a rendszerrel ellentétes gondolatot tiltó és maga alá gyűrni szándékozó természetrajzáról. A sajátos nyelvezet, a szokatlan képi világ olyan erős atmoszf... több»

Di Canio   2020. 03. 31.

Nagy klasszikus, de mitől azt nem tudom. Persze érdekes, hogy a bandavezérrel mi történik, de ez a film a saját korában lehetett csak nagy szám, most már sokkal nehezebb megérteni, hogy ez akkor akár valóságos is lehetett.

ZozArt89   2019. 07. 15.

A korral nem kopott el eme filmnek a mondanivalója, ugyanis Kubrick erős kérdéseket feszeget ezzel a filmmel. Egyedi megvalósítás és kivételes képi világ jellemzi. Imádtam.

Péter Fazekas   2021. 12. 11.

Nekem nem igazán tetszett a film.

Gary Oldman egy interjúban elárulta, hogy Malcolm McDowell alakítása miatt határozta el, hogy színész lesz.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 70. helyen àll ezen a listàban.

A film 2.2 millió dollarbòl kèszült el.

Négy Oscar-díjra jelölték a filmet, de egyet sem kapott meg, sőt többen visszautasították a ceremónián való részvételt is, ezzel kívánták kifejezni, hogy elhatárolódnak ettől a botrányos alkotástól.

Kinek ajánljuk: Filmtörténeti sarokkőről, kultklasszikusról lévén szó, mindenkinek, aki érdeklődik a filmművészet iránt, kedveli Kubrick stílusát. több»