Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Mechanikus narancs (1971)

A Clockwork Orange

Ildikó Bacskai   2020. 12. 18.

Aggódtam , hogy mire számíthatok Kubricktól, de teljesen pozitívan csalódtam. A filmet kötelezővé tenném, és abszolút a pszichothiller kategóriába sorolnám, kidolgozott, mozgalmas, a bőröd alá kúszó borzalom, igazi filmcsemege.

Deku Nézhetetlen  2017. 07. 18.

Hát ez meg mi a bú bánat? De most komolyan, a neve se volt biztató de az amiről ez a film szól valami eszement. Nem sok ilyenbe botlok bele mert alapból kerülöm de ez rémes volt.

Milanman   2015. 02. 10.

Kubrick zseniális és kortalan mesterműve az anarchiáról és a totális rendszerek minden szabad és a rendszerrel ellentétes gondolatot tiltó és maga alá gyűrni szándékozó természetrajzáról. A sajátos nyelvezet, a szokatlan képi világ olyan erős atmoszf... több»

ZozArt89   2019. 07. 15.

A korral nem kopott el eme filmnek a mondanivalója, ugyanis Kubrick erős kérdéseket feszeget ezzel a filmmel. Egyedi megvalósítás és kivételes képi világ jellemzi. Imádtam.

Di Canio   2020. 03. 31.

Nagy klasszikus, de mitől azt nem tudom. Persze érdekes, hogy a bandavezérrel mi történik, de ez a film a saját korában lehetett csak nagy szám, most már sokkal nehezebb megérteni, hogy ez akkor akár valóságos is lehetett.

FarZoo   2015. 06. 25.

Ma is elgondolkoztató, érdekesnek mondható film, ami jelen időben is megállja a helyét. Olyan problémákat vet fel, ami ma is helytálló, ettől időtálló a film. Érdemes megnézni!

Garadi   2016. 05. 05.

Érdekes, jól megrendezett film, azonban nekem eröltetettnek hatnak benne ezek a "kamuművész" próbálkozások. Néhány helyszín egyszerűen nem illik a film világába, a vágás, az alakítás helyenként fapados, és igazából a film közepéig semmi érdemleges ne... több»

Gary Oldman egy interjúban elárulta, hogy Malcolm McDowell alakítása miatt határozta el, hogy színész lesz.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 70. helyen àll ezen a listàban.

A film 2.2 millió dollarbòl kèszült el.

Négy Oscar-díjra jelölték a filmet, de egyet sem kapott meg, sőt többen visszautasították a ceremónián való részvételt is, ezzel kívánták kifejezni, hogy elhatárolódnak ettől a botrányos alkotástól.

Kinek ajánljuk: Filmtörténeti sarokkőről, kultklasszikusról lévén szó, mindenkinek, aki érdeklődik a filmművészet iránt, kedveli Kubrick stílusát. több»