Mechanikus narancs

Mechanikus narancs

A Clockwork Orange

Alex fiatal, gondtalan és agresszív, ahogy társai is. Életük nem áll másból, mint mások terrorizálásából és az élvezetek hajszolásából, ám a fiú élete megváltozik, amikor társai feladják. Alex egy speciális átnevelő-módszer egyik alanyává válik, amivel megpróbálják belőle kiölni az… Több

Forgatókönyvíró: Stanley Kubrick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1971.12.19.

2024.02.01 Sandor

Mágikus

Kubrick mágikus alkotásainak egyike Malcolm McDowell főszereplésével.

2023.02.14 JRD

Ahhoz, hogy ezt a filmet értse az ember, kell egy bizonyos fokú nyitottság. Hogy zavaros, az vitathatatlan. Hogy provokatív (főleg 1971-ben), az egyértelmű. Hogy durva, erőszakos, sokkoló, minden bizonnyal az. Eredeti nyelven néztem meg, és bevallom,... Több

2020.12.18 Ildikó Bacskai

Aggódtam , hogy mire számíthatok Kubricktól, de teljesen pozitívan csalódtam. A filmet kötelezővé tenném, és abszolút a pszichothiller kategóriába sorolnám, kidolgozott, mozgalmas, a bőröd alá kúszó borzalom, igazi filmcsemege.

2015.02.10 Milanman

Kubrick zseniális és kortalan mesterműve az anarchiáról és a totális rendszerek minden szabad és a rendszerrel ellentétes gondolatot tiltó és maga alá gyűrni szándékozó természetrajzáról. A sajátos nyelvezet, a szokatlan képi világ olyan erős atmoszf... Több

2017.07.18 Deku Nézhetetlen

Hát ez meg mi a bú bánat? De most komolyan, a neve se volt biztató de az amiről ez a film szól valami eszement. Nem sok ilyenbe botlok bele mert alapból kerülöm de ez rémes volt.

Anthony Burgess 1962-ben megjelent Gépnarancs című regényének filmes feldolgozása.Szerző: JRD

Gary Oldman egy interjúban elárulta, hogy Malcolm McDowell alakítása miatt határozta el, hogy színész lesz.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 70. helyen àll ezen a listàban. Szerző: Bogi87

(2020. 04. 02.)
Kinek ajánljuk: Filmtörténeti sarokkőről, kultklasszikusról lévén szó, mindenkinek, aki érdeklődik a filmművészet iránt, kedveli Kubrick stílusát. Több