Kim Greist

Egy túlbürokratizált, elszürkült, elferdült jövőben egy hétköznapi, szomorkás aktakukac megpróbál kijavítani egy adminisztrációs hibát. Ezzel azonban az események olyan láncreakcióját indít be, mely miatt egy csapásra a rendszer ellenségévé váli, miközben ő csak egy kis szépségre, jóságra vágyna.… Több

Rendező: Terry Gilliam
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1988.05.05. | HBO Max (2022.09.19.)

2023.08.27 Ergit

Orwell világa ez is, csak kicsit máshogyan. Klasszikussá vált film!

2017.09.13 Deku

Ez a film konkrétan aranyat érő kis alkotás. Zeneileg veszettül ott van nagyon jó hangulatot hoz meg hozzá annak ellenére is, hogy a történet viszont nem annyira megkapó. Nagyon korrekt tudott lenni.

2021.07.09 Drawen H.

Néhány megrökönyödés

Nos, Terry Gilliam a legendás Monty Pythonból. Olvastam néhány hozzászólást, és nem értem, hogy mire is számíthattak. Csak a közelmúlt: Zéró elmélet, aztán a Tizenkét majom, Halászkirály legendája, Félelem és reszketés stb. Ezekre és még sok más munkájára gondolva szerintem nemigen van más választásunk, mint felkészülni X óra vagy X óra x perc őrületre. Számomra nem ez a legélesebb kés a fiókban, azonban ajánlott.

2016.10.01 Pirospingu

Kemény film. Az én 16 éves fejemnek azonban nem nagyon tud szólni, és az 1984-nél nem jobb, inkább koppintás pár helyen. Egy nagy agymenés, aminek többé nem akarok a részese lenni.

2018.07.15 Randallot

Egy igazi retró-futurista disztópia, benne az elidegenedett, elembertelenedett társadalom önzabáló mechanizmusaival. Jó sok Freud, Yung, Kaffka van benne. Átitatódik a csodás szocializmus minden deformitásával, és átcsúszik egy álomba, ahol a hétközn... Több

Steven Jay Schneider egy listájára felkerül, az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz-ra.Szerző: Norbi

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Robert De Niro szerette volna játszani Jacket, de a rendező már Michael Palinnak adta a szerepet. De Niro azonban ennek ellenére is játszani akart a filmben, így kapta meg Tuttle szerepét. Szerző: SódóGA

Ez a film a második Terry Gilliam Fantázia Trilógiájában. Az első az Időbanditák (1981), a harmadik pedig a Münchausen báró kalandjai (1988). Mindhárom egy menekülés története egy furcsa társadalomból. Az elsőben egy gyerek, a másodikban egy harmincas éveiben járó férfi, a harmadikban egy idős ember szemén keresztül kísérhetjük végig az eseményeket.Szerző: SódóGA