Brazil

edessszilvia   2017. 11. 03.

A szereposztás miatt néztem meg a filmet, jó kikapcsolódás, klasssz karakterek, jó beszólások és lekötötte a sztori a figyelmemet. Legalább egyszer látni kell!

Deku   2017. 09. 13.

Ez a film konkrétan aranyat érő kis alkotás. Zeneileg veszettül ott van nagyon jó hangulatot hoz meg hozzá annak ellenére is, hogy a történet viszont nem annyira megkapó. Nagyon korrekt tudott lenni.

Pirospingu   2016. 10. 01.

Kemény film. Az én 16 éves fejemnek azonban nem nagyon tud szólni, és az 1984-nél nem jobb, inkább koppintás pár helyen. Egy nagy agymenés, aminek többé nem akarok a részese lenni.

Kriszta   2015. 05. 21.

Nem egyszerű film (nagyon nem). Én elég edzett vagyok, de amikor először láttam, én is csak lestem, hogy ezmiez :D Underground sci-fi komédia, az egyik legfurább hangulattal, amit valaha láttam.

Randallot   2016. 04. 08.

Egy igazi retró-futurista disztópia, benne az elidegenedett, elembertelenedett társadalom önzabáló mechanizmusaival. Jó sok Freud, Yung, Kaffka van benne. Átitatódik a csodás szocializmus minden deformitásával, és átcsúszik egy álomba, ahol a hétköznapi, kilátástalan mókuskerékből átkerülünk egy eszeveszett hajszába, és a köré tornyosuló szürrealista káoszba.

byvike70   2015. 08. 07.

Imádom ezt a filmet! Van benne humor, bár nem biztos, hogy egyből leesik a poén, bőven akad irónia, utópia... stb. Persze a hangulata nagyon kiszámíthatatlan, egyik pillanatban még idilli szárnyaló képek, aztán hirtelen lent vagy a pöcegödörben...

dosty   2016. 06. 09.

Az a jó a Brazilban, hogy vállaltan kíván egy végletes víziója lenne a szomorú jövőnek és önmaga paródiája is. Ezért is járja be a kontrasztok világát egyetlen filmen belül - a teljes szürkeségtől a bombasztikus vizuális élményekig. Csodálatos kombinációja a depressziónak, az akció filmnek és a vígjátéknak, nyakon öntve a sci-fi eltávolító világteremtési képességével.

Kim Greist

Steven Jay Schneider egy listájára felkerül, az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz-ra.

(Norbi)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Robert De Niro szerette volna játszani Jacket, de a rendező már Michael Palinnak adta a szerepet. De Niro azonban ennek ellenére is játszani akart a filmben, így kapta meg Tuttle szerepét.

(SódóGA)

Ez a film a második Terry Gilliam Fantázia Trilógiájában. Az első az Időbanditák (1981), a harmadik pedig a Münchausen báró kalandjai (1988). Mindhárom egy menekülés története egy furcsa társadalomból. Az elsőben egy gyerek, a másodikban egy harmincas éveiben járó férfi, a harmadikban egy idős ember szemén keresztül kísérhetjük végig az eseményeket.

(SódóGA)

Miközben folytak a küzdelmek a stúdióval, Terry Gilliam megvásárolt egy teljes oldalt a Daily Varietyben, ami egy vagyonba került. Oda helyezte el a hirdetését temetési meghívó formájában, rajta egy üzenettel a stúdió igazgatójának: "Kedves Sid Sheinberg, mikor fogja végre engedélyezni a filmem vetítését? Aláírás: Terry Gilliam."

(SódóGA)

A cím körüli mítosz magyarázata az, hogy Terry Gilliam egy borús, szeles napon kinn volt a tengerparton Angliában, ahol csak egy embert látott, aki a híres, címadó dalt hallgatta. Ez ihlette meg a forgatókönyvíró-rendezőt.

(SódóGA)

A Universal Stúdió rengeteg akadályt gördített Terry Gilliam elé, és halogatták a film vetítését, mert szerintük az alkotás túl pesszimista, a vége hervasztó, nincs meg benne a lehetőség, hogy üzletileg is sikeres legyen. A rendező felvette ellenük a harcot, és számos alkalommal megszegte a vetítési tilalmat. Több Los Angeles-i kritikusnak is levetítette, akik rögtön az év legjobb filmjének kiáltották ki. Akkoriban ráadásul filmes órát is tartott az egyetemen, így oda is szervezett nyilvános vetítést. Amint belefogtak volna, jött a hívás a stúdiótól, hogy nem engedélyezik a Brazil bemutatását. Végül annyit engedtek, hogy egy részt megmutasson belőle. Valójában ott és akkor a teljes film lement, és még két hétig vetítették folyamatosan a kampuszon. Jack Matthews egy könyv formájában meg is örökítette ezt az egész küzdelmet (The Battle For Brazil, 1987).