Brazil

Brazil

2023.08.27 Ergit

Orwell világa ez is, csak kicsit máshogyan. Klasszikussá vált film!

2017.09.13 Deku

Ez a film konkrétan aranyat érő kis alkotás. Zeneileg veszettül ott van nagyon jó hangulatot hoz meg hozzá annak ellenére is, hogy a történet viszont nem annyira megkapó. Nagyon korrekt tudott lenni.

2021.07.09 Drawen H.

Néhány megrökönyödés

Nos, Terry Gilliam a legendás Monty Pythonból. Olvastam néhány hozzászólást, és nem értem, hogy mire is számíthattak. Csak a közelmúlt: Zéró elmélet, aztán a Tizenkét majom, Halászkirály legendája, Félelem és reszketés stb. Ezekre és még sok más munkájára gondolva szerintem nemigen van más választásunk, mint felkészülni X óra vagy X óra x perc őrületre. Számomra nem ez a legélesebb kés a fiókban, azonban ajánlott.

2016.10.01 Pirospingu

Kemény film. Az én 16 éves fejemnek azonban nem nagyon tud szólni, és az 1984-nél nem jobb, inkább koppintás pár helyen. Egy nagy agymenés, aminek többé nem akarok a részese lenni.

2018.07.15 Randallot

Egy igazi retró-futurista disztópia, benne az elidegenedett, elembertelenedett társadalom önzabáló mechanizmusaival. Jó sok Freud, Yung, Kaffka van benne. Átitatódik a csodás szocializmus minden deformitásával, és átcsúszik egy álomba, ahol a hétközn... Több

2015.05.21 Kriszta

Nem egyszerű film (nagyon nem). Én elég edzett vagyok, de amikor először láttam, én is csak lestem, hogy ezmiez :D Underground sci-fi komédia, az egyik legfurább hangulattal, amit valaha láttam.

2015.08.07 byvike70

Imádom ezt a filmet! Van benne humor, bár nem biztos, hogy egyből leesik a poén, bőven akad irónia, utópia... stb. Persze a hangulata nagyon kiszámíthatatlan, egyik pillanatban még idilli szárnyaló képek, aztán hirtelen lent vagy a pöcegödörben...

2016.06.09 dosty

Az a jó a Brazilban, hogy vállaltan kíván egy végletes víziója lenne a szomorú jövőnek és önmaga paródiája is. Ezért is járja be a kontrasztok világát egyetlen filmen belül - a teljes szürkeségtől a bombasztikus vizuális élményekig. Csodálatos kombin... Több

2015.06.02 Laci000

Tipikus Terry Gilliam film, elvont, elborult, beteg. Eléggé vontatott, de ettől függetlenül szórakoztató és elgondolkodtató. A szereplők jól lettek összeválogatva és Michael Kamen zenéje is kiváló.

2017.11.03 edessszilvia

A szereposztás miatt néztem meg a filmet, jó kikapcsolódás, klasssz karakterek, jó beszólások és lekötötte a sztori a figyelmemet. Legalább egyszer látni kell!

2019.07.14 danaso

Nehéz a tudományos fantasztikumból igazi fekete komédiát varázsolni, de itt mégis sikerült. Hiába, a '80-as évek képes volt még megidézni az ideológiák grandiózus vonásait. Kafka, Orwell, Kubrick, minden benne van. Olyan filmélmény, ami egy életre beivódik az emberbe.