Közösség

Vélemény:

 

73 Jeges pokol

(2021)

Élvezetes jégőrület kamionokkal

 
Harper   2021.11.25 21:12
8

Bevallom, engem meglepett ennek a filmnek a hatása, mivel nem vártam tőle sokat, és mégis magával ragadott. Egy üres 110 percemben néztem végig, de már első harmadában konstatáltam, hogy bejön az egész. Elhatároztam, hogy ötvenedik mafabos filmvéleményem erről a "tökös filmről" fog szólni. Elsőnek azt emelném ki, hogy Liam Neeson valahogy hiteles a sokat tapasztalt és öccsét féltő öreg kamionos-veterán szerepében. Nagyon jó a script is, de ez viszont nem meglepő, mivel Jonathan Hensleigh korábban olyan filmeket készített (és olyanokhoz írt forgatókönyvet), mint a Die Hard 3., A megtorló, illetve a Next - A holnap a múlté. Profi tehát a forgatókönyv és a rendezés, amihez hihetetlen képi világ társul, jeges, havas hátterekkel. A készítők egyébként a kanadai Winnipegben és a manitobai Gimliben, forgattak, fent északon. Fogalmam nincs, hogy reális-e a jégen kamionozás úgy, ahogyan a filmen látjuk, de az biztos, hogy izgalmasra csinálták. Tetszetős, hogy kapunk fordulatokat is (egy nagyot és egy-két kisebbet), így összességében egy percet sem unatkozunk. Nekem bejött ez a testvériösszetartozás-téma is, amiben önfeláldozás, önzetlenség és feltétel nélküli szeretet dominál. Néhány héttel azt követően, hogy a Jeges pokolt láttam (moziban), újra megnéztem otthon is, és akkor is tetszett. Kiállta a próbát nálam, így értékelésem erős 70%.