Jeges pokol (2021)

Laurence Fishburne
Amber Midthunder

Klauka89   2021. 08. 26.

Imádtam!

Nagyon jól összerakott film, az elejétől a végéig fenntartotta az érdeklődésem. Szomorú is a vége, és nyer a jó oldal, amit imádok, mert a rohadékok terve elbukott. Nagyon jó a színészi gárda is. Apukám szerint az 1955-ös Félelem bére c. film remake-je.

Tanovszky   2021. 07. 13.

Igen, tipikus recept alapján készült akció-kaland, de ez a film ennyit is vállalt, nem többet, és ezt jól hozta. Ugyanakkor nekem újat mutatott ezzel a "kamionok a jégen" felállással. Volt tétje, volt kaland, de nemcsak a jéggel és a természeti eleme... több»

Sebes Gábor   2021. 07. 09.

Átlagos

A szokásos akciós, csupa jó és rossz emberrel. Láttam már jobbat is, rosszabbat is.

Szilárd-Leo   2021. 07. 28.

Szerintem jó

Egy olyan filmet mutathatok be, amit még így dolgoztak fel. A színészgárda zseniális választás volt, a film története pedig a hideg valóság. Jól összekombinált film lett. Az életért ment harc a végsőkig, az biztosan. Na, a filmről írjunk bővebben! Úgy kezdődik, hogy a bányászcsapat bennreked a bányában, és másképpen nem lehet kiszabadítani, mint hogy egy fúróberendezést hoznak hozzájuk. De csak úgy lehet elvinni a fúróberendezést, hogy 3 kamionnal 30 óra alatt kell megtenni a jeges úton, ahol életveszélyes megállni. De minden balul sül el... Tovább nem árulom el, nézzétek meg! De hozzátéve happy end lesz. Összességében jó film, 8,1.

Lóri Ádámcsik   2021. 08. 09.

Gyenge

Sajnos Liam Neeson is kezd átmenni C-kategóriás Bruce Willisbe és Nicolas Cage-be. :(

bronxi   2021. 08. 17.

Szuper

Először is a film nekem nagyon tetszett. Nagyon jól össze lett állítva az elejétől a végéig. Kiemelném, hogy egy nagy fordulat következik be a film közepén. Jó színészeket választottak ehhez a filmhez. Összességében nagyon meg vagyok elégedve. Ajánlom mindenkinek.

A film összbevétele 2 041 034 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 809 705 forintot termelt. A hazai mozik összesen 25 877 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jonathan Hensleigh 10 év után rendezett újra filmet, korábbi filmje A nem írnek való vidék, amely 2011-ben jelent meg.

(csd)

Amber Midthunder és Liam Neeson korábban Az oltalmazó című filmen dolgoztak együtt.

(csd)

A forgatás Île-des-Chênes és Gimli, Manitoba helyszínein zajlott.

(csd)

Hóvihar, lavina, hómotoron támadó intrikusok, leszakadni készülő híd, patkánytámadás – ami katasztrófa az út során bekövetkezhet, az be is következik. Az egymást követő nehézségek azonban egyre unalmasabbá és kiszámíthatóbbá teszik a filmet, amely különösen a szebb napokat látott Liam Neeson miatt olyan lelombozó élmény. több»

Kamionos filmek régóta vannak, és bizonyosan még lesznek a jövőben is. Az extrém teherszállítás alapvetően jó sztorikat tartogat magában, és könnyedén látványos, izgalmas filmet írhatunk köré – ezúttal ez mégsem jött össze maradéktalanul. több»

Mindazonáltal a film nézhető, ha nem keresünk benne semmit, ami nem egy átlagos minőségű moziba való. Köszönhető ez annak, hogy Jonathan Hensleigh, a film rendezője eddig inkább forgatókönyvíróként volt ismert (Die Hard, Jumanji, Armageddon), és főleg rövidfilmeket rendezett. Valószínűleg nem akart, vagy nem mert eltérni a jól bevált módszerektől. Nem is tette. több»