Közösség

Vélemény:

 

70 Sonic, a sündisznó 2

(2022)

Most mi ez?

 
kabel   2023.08.30 08:03
0

Amikor ezt a filmet néztem, arra jöttem rá, hogy fogalmam sincs, hogy kéne értékelni ezt. Számomra egy értelmezhetetlen, giccses, humormentes, kaotikus, rosszul vágott, ótvar CGI film volt, melynek minden egyes eleme valami közhely vagy klisé. Eszmei és művészeti értéke negatív. De a film nem nekem szól! A film egy 10 év alatti korosztályt céloz meg, és ez a korosztály valószínűleg tényleg jól szórakozik a bugyuta vicceken és túlszínezett akciójeleneteken. Az egyszerű történet és fekete-fehér karakterek (akik kizárólag azért kerültek a filmbe, hogy játékokat adjanak el) biztos jól működnek gyerkőcökkel. Kissé felfoghatatlan, hogy felnőtt emberek beszóltak a rendezőnek anno, hogy a gyerekkori süni karakterük nem úgy néz ki, ahogy azt 20 évvel ezelőtt elképzelték. Úgyhogy ennyi, a film nem neked szól, ha már nem érzed gyereknek magad. Beszélhetnénk a film felépítéséről vagy üzenetéről, de hát egyik sem valami izgalmas vagy mély. Csupán azon lepődtem, hogy a film vágása kimondottan rossz, sokszor nem tudjuk, a karakterek hol vannak egymáshoz képest, és rengetegszer elmaradtak reakció-beállítások is.