Közösség

Vélemény:

 

74 Nagykarácsony

(2021)

Meglepően jól sikerült

 
von Hermanitz   2022.12.31 14:53
4

Bár kis csúszással, de idén karácsonykor csak megnéztem Tiszeker Dániel 2021-es vígjátékát Zsigmond Emőke és Ötvös András főszereplésével: a Nagykarácsonyt. Meglepődtem a film rám gyakorolt hatásán, ugyanis kimondottan jól szórakoztam. Tetszettek a poénok, jók voltak a karakterek, és valahogy működött az egész. Persze a sztori egy kis bugyutaság, de kikapcsolja az embert, és egy karácsonyi vígjátéktól én speciel pontosan ezt is várom. A Pokorny Lia-Scherer Péter páros egyszerűen remekel, ők a legjobb mellékszereplők, akiket mostanában magyar filmen láttam, a két főkarakter pedig élvezetes passzol egymáshoz. Én Ötvös Andrásra a 2020-as Becsúszó szerelem című filmben figyeltem fel igazából, és bár az akkori alakítását most nem múlta felül, megerősítette bennem, hogy nagyszerű színész. A Várkert Bazár tökéletes helyszín a filmhez, mert külön bónusz, hogy a könnyed kis történethez sokszor maga a budapesti látkép és a budai vár adja a hátteret. Csuja Imre és a másik "nagy öreg", Szerednyey Béla zseniálisak szintén, és még dobnak a végeredményen. Mindenkinek ajánlani tudom.