Közösség

Vélemény:

 

82 Haláli hullák hajnala

(2004)

Lazulás zombikkal, egy horror-vígjátékban

 
Filmelemző   2023.07.01 15:23
2

Kimondottan fura, ha valaki a zombikat összeköti a nevetéssel, vagy a horrort a vígjátékkal. Ebben az esetben azonban Edgar Wright filmjében, a Haláli hullák hajnalában (Shaun of the Dead) ez gond nélkül sikerül. Sőt, magam sem hittem volna, de szórakoztató az egész. Simon Pegg és Nick Frost fergetegeset alakítanak. Az érdekes az benne, hogy a félelem és a nevetés egymással váltakozva kíséri az egyes jeleneteket, és azt érezzük, hogy egy érzelmi hullámvasúton ülünk. Felbukkan a szereplők között Bill Nighy is, aki régóta nagy kedvencem. A magam részéről régen szórakoztam olyan jól, mint ezen a furcsa horror-vígjátékon, amit jócskán megkésve csak most tudtam megnézni. Eddig valahogy elkerült engem ez a film, pedig 2004-es. De nem bántam meg, hogy láttam, sőt mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szereti az elvont horrorsztorikat humorba csomagolva látni. A film utolsó negyede teljesen eszement, a zárókép pedig még annál is őrültebb. Ajánlom, hogy az utolsó jelenet után még várjatok egy kicsit, van ugyanis egy utolsó utáni csattanó is. Értékelés: 75%.