Közösség

Vélemény:

 

82 Szerelemre hangolva

(2000)

Jócskán az elvárások alatt

 
Miska bácsi   2019.02.03 15:50
0

Magas pontszámok, ajnározás több filmes szakértő által, csak fantasztikus lehet. Valószínűleg csak éppen én nem voltam szerelemre hangolva a film iránt, de engem nem tudott lekötni. A bevezető jelenetből és a film utolsó 30-40%-ból nem tudnék egy cselekménybeli dolgot sem felidézni, pedig tegnap láttam. Teljességgel eseménytelen, mondom ezt úgy, hogy több nagyon lassú filmet láttam már, és meg tudtak érinteni. Nekem az sem esett le, hogy a távoli házastársak egymás szeretői, csak a tartalomban olvastam. A korszakválasztást nem éreztem eleinte indokoltnak, maximum amiatt, hogy egy kis pluszt ad a filmhez, és a látványvilágot is feldobja a korabeli frizura, divat használata. Utólag rájöttem, hogy a telekommunikációs eszközök hiánya fontos lehetett a történet szempontjából. A történet első felében a két ismeretlen szomszéd pár megismerkedése nyújtott némi szórakozást. Egy szépen kibontakozó szerelemre számítottam, de ahogy már írtam, borzalmas unalomba fulladt. Nem zárkózom el, hogy még egyszer megnézzem évek múlva, de addig is tartom, hogy ez egy nagyon unalmas, vontatott film.