Közösség

Vélemény:

 

92 Szemtől szemben

(1995)

Két nagyszerű alakítás Al Pacino és De Niro részéről

 
Morpheus   2023.11.16 22:26
2

Sok éve megfogadtam, hogy nem nézek olyan filmeket, ahol a főhősök végül mind meghalnak, és ahol rosszul végződik az alaptörténet, igazi melodrámával. Aztán mindig meg is szegem a fogadalmamat. Így voltam ezzel a Szemtől szemben (Heat) című 1995-ös akciófilmmel is. Többször megnéztem, pedig tudtam, hogy lehangoló a vége. Michael Mann filmje mégis igazi mestermunka. Neil McCauley (Robert De Niro) a pozitív főhős, mégpedig társaival együtt, akik között olyan sztárokat találunk, mint Tom Sizemore és Val Kilmer. Aztán hibáznak, nem egyszer, nem kétszer, és a karma bumeráng visszaüt rájuk. Az utolsó rablásuk véres harccá fajul, és sorra meghalnak (kivéve Kilmert, de ő meg örökre elszakad családjától). A Szemtől szemben két különleges karakter párharca: mindketten megszállottjai saját munkájuknak. Az egyikük Vincent Hanna hadnagy (Al Pacino), a másikuk Neil McCauley, rabló (Robert De Niro). Két fantasztikus alakítás. A film legjobb jelenete a 95 percnél van, amikor beülnek egy kávézóba. Az a párbeszéd a legjobb. Értékelésem a szomorú sad end dacára négy csillag.