Közösség

Vélemény:

 

87 A dolog

(1982)

A valami

 
respect the movies   2018.07.05 19:37
0

Szerintem egy igazán zseniális és hatalmas klasszikus ez a film! Mint gondolom nagyon sok horrorrajongó szereti a Carpenter filmeket és persze ez alól én sem vagyok kivétel, de egyértelműen ez lenne tőle a legnagyobb kedvencem! Vannak olyan filmek amikbe az ember nem szeretne belekötni és vannak nagyon ritkán olyan filmek, amikbe meg egyszerűen nem is lehet! Amikor először láttam ezt a filmet, na az sem az elmúlt jó pár évben volt, már akkor megfogott. Azóta szerintem nem telik el úgy év, hogy legalább egyszer ne vegyem elő és újranézzem! Nem tudnék csak egy dolgot kiemelni a filmből, de ha mindenféleképpen legalább egy dolgot meg kéne említenem belőle, az a HANGULATA lenne. Egyszerűen páratlan! Félelmetes, egyedülálló, a paranoia filmbeli megjelenítését teljesen egyedi szintre emeli. A történet is rendkívül jó és élvezhető! Nincsenek a filmben fölösleges karakterek, mindenki tökéletes és ez alól, a készítők sem kivételek! Tudom hogy most "ömlengek" a film erényei miatt, de sok kedvence lehet egy nézőnek, de nagy gondban lenne az illető, ha csak egy filmet emelhetne ki a kedvencei közül. Nálam szerencsére ez nem így van, egyértelműen EZ a film az első számú kedvencem és ha valaki még nem látta, akkor tegyen vele egy próbát!