Közösség

Vélemény:

 

73 Az Adam-projekt

(2022)

Ádám, hol vagy?

 
indingo   2022.03.13 19:45
4

Jó ideje vártam már Az Adam-projektre, de valahogy nem azt kaptam, amire számítottam. Mark Ruffalo, Ryan Reynolds, Jennifer Garner triója nem hangzik rosszul. Az időutazós téma örökké megmozgatja a filmes ipart. Az előzetesben pár fontos tényt már elárultak nekünk, ami nem volt a legjobb ötlet. Sokkal nagyobbat üthetett volna, ha azok a filmből derülnek ki. Ryan Reynolds az utóbbi időben nagyon hasonló karaktereket ölt magára. Idétlen, humorosnak szánt főszereplő. A nagy humorfaktor nem csapott arcul. A látványtól nem ájultam el, és a történet sem volt az, ahol lerágtuk a körmeinket. Magáról az Adam-projektről is alig tudtunk meg valamit. Helyenként eléggé leült a történet, és olyan érzésem volt, hogy valahol, valamikor már láttam a storyt. Több kérdés is felmerült bennem. Mire várt főszereplő hős szerelmesünk, hogy szerelme kutatásába kezdjen? Mire kellett neki négy év? Ráadásul milyen véletlen, hogy pont abba az évbe kerül, ahol a feleség is éli kis életét. És ha már nincs lehetőség utazni az időben, akkor mindenki visszakerül a saját idejébe, ahelyett, hogy ott maradna, ahol van. Elég fantáziátlan megoldás volt a készítőktől. Összességében nekem csak közepes, egyszer meg lehetett nézni, de elég felejthető alkotás volt.