Közösség

Vélemény:

 

84 Ocean's eleven - Tripla vagy semmi

(2001)

Átlagos heist film nagy nevekkel

 
msfini   2022.02.21 20:16
1

Ha láttál már egy heistfilmet, akkor mindet láttad. :) Szerintem mint film és forgatókönyv igen középszerű lett. Viszonylag nagy elvárásokkal ültem le nézni, mivel már annyiszor hallottam a címét, de csak nemrég pótoltam be. Semmi nagy ötlet nincs a rablásban, azt hittem, hogy sokkal csavarosabb lesz, de a menekülés is olyan, amit már 100x elsütöttek más filmekben. Ráadásul az első fele alatt nyugodtan vasalhatsz vagy főzhetsz is, mert nem történik semmi látványos, lassan építkezik a film. Persze be kell vezetni a sok szereplőt! Befutott színészeket, igazi sztárparádét láthatunk. Senki se hozza élete alakítását, de működik a kémia köztük. Viszont ennyi karaktert nem is igazán lehetne kifejteni ennyi idő alatt (majd a folytatásokban talán igen?), ezért igen egydimenziós mindeki. Spoiller innentől! Nem is igazán értem a végét, hiszen hogyan tudják majd kiélvezni a pénzt, hogyha szinte nyílt titok, hogy George Clooney (Danny Ocean) felelős a rablások miatt. Illetve az, hogy Julia Roberts helyett a sok millió dollárt akarja inkább a kaszinótulaj, szerintem teljesen érthető. Tess a busz alá lökné század ennyiért is, hiszen még mindig Dannybe szerelmes.