Közösség

Vélemény:

 

83 Fűrész 2.

(2005)

Mindegyik egyforma...

 
JRD   2022.03.11 14:45
1

Mindegy, melyik részét nézed meg, a recept a következő: bizarr próbák, még bizarabb halálok és önjelölt igazság/halálosztó. Fröcsög a vér, ropognak a csontok, és minden áldozat szembesül élete titkos hazugságaival, rejtegetnivaló dolgaival... és mindig mindent mérnöki precizitással hajt véghez az elkövető, úgy, hogy azt a bizonyos Y-faktort - előre nem láthatót - mindig előre látja. (Az életben kábé ennek annyi esélye van, mint húsvéti nyuszinak házasságra lépni egy lépesmézzel.) Viszont imádtam benne Tobin Bellt. A kifejezéstelen arc, a szinte színtelen hang nagyon jól passzolt a karakterhez. A Fűrész még így is érdekes. Hiszen ömlik a vér, gyilkolják egymást az emberek. (Személy szerint jobban szeretem az olyan horrorokat, ahol nem a vérre, mészárlásra helyezik a hangsúlyt.) De mindegyik résznél kíváncsian vártam, hogy vajon ki is bújik meg a legenda mögött! Ennél aberráltabb már csak a Motel című sorozat volt. De ha küszködni akarsz a hányingerrel, látni akarsz fröcsögő vért, akkor hajrá! Filmre fel, és jó szórakozást!