Közösség

Vélemény:

 

79 Szörnyek keringője

(2001)

Szörnyek keringője

 
Berto49   2016.12.09 11:22
0

Ezt a választást nem bántam meg, szinte elrepült a majd’ 120 perces játékidő. Komor téma, még a néző fantáziájára bízott, de erősen happy endet szugeráló befejező képsor sem zavart. Sonny alakítóját, Heath Ledger-t nagyon sajnáltam, szinte az életben is ilyen sors jutott neki. A problémák gyökere a vén szaros nagyapa jelleméből fakad. Megérdemelte az aggok házát, én még saját TV-ét sem adtam volna neki. Érzelmek nélküli, rasszista dög, aki terror alatt tartotta a fiát és az unokáját. Kegyetlen jelenetek sora követi egymást, ezt a filmet többször kell megnézni, az értékelésem is javult a második megnézésre. Billy Bob Thorton szerintem jobban megérdemelte volna az Oscart, mint Halle Berry, aki 2002-ben az első színesbörű színésznőként kapta meg a szobrot. Olyan „ellenfelei” voltak, mint Sissy Spacek, Renée Zellweger, Judi Dench és Nicole Kidman. Érdekes, hogy a férfiak közül pedig a szintén színesbörű, Denzel Washington lett a győztes (az indíték standup stílusban, ahogy Móricka elképzeli: „kapjék má’ két nigger is, nehogy má’ rasszistának mongyanak minket!”) Félretéve a tréfát, ez a film a dráma kategóriában nálam a top tenben szerepel.