Közösség

Vélemény:

 

90 A tégla

(2006)

Bár sokan el vannak ájulva tőle, de nekem akkor is irreális gagyiság ez a film

 
Ultron   2024.03.16 00:24
0

Harmadszor is nekifutottam ennek a filmnek, mert annyira el van tőle ájulva mindenki, de harmadjára is egy idegesítő, irreális, unalmas, teljesen mesterkélt és szürreális zagyvaság, ami az ír és olasz maffiákat akarja bemutatni valami hollywoodi balfék szerint, akinek dunsztja sincs arról, hogy milyen a nyakkendős alvilág. Egy egész seregnyi sztárt pakoltak bele Alec Baldwintól Jack Nicholsonon, Mark Wahlbergen és Matt Damonon keresztül egészen Leonardo DiCaprióig, de így együttesen sem teszik élvezetessé ezt az egész katyvaszt. Még Martin Scorsese rendezése sem (bár ő mindig is a leginkább túlértékelt amerikai direktorok közé tartozott). A tégla egyszerűen unalmas, és az ember egész végig érzi a sejtjeiben, illetve zsigereiben, hogy hamis a dolog, mert az életben nem viselkednének így a valódi maffiózók. Szerintem nem kértek fel alvilági fickókat egy kis szakmai lektorálásra, vagy ha felkértek, akkor félrevezették a stábot, és később jót röhögtek rajtuk (no meg a fél világon). Nálam két csillagot ér, harmadszorra is. Elnézést azoktól akik odavannak érte.