Közösség

Vélemény:

 

82 Cape Fear - A rettegés foka

(1991)

Cape Fear - A rettegés foka

 
TribeBubu   2017.07.26 02:14
1

Zseniális film, amit a karakterek visznek el szinte 100%-ban. Bár azt hozzátenném, hogy Max Cady karaktere kissé túl lett tolva, de talán kellett is ez ahhoz, hogy igazán ördögi legyen a figura (ha teljesen sikerült a könyvbeli gazembert tükrözni, akkor annak a számlájára írjuk a dolgot). Azt viszont nem értem, miért jelölték De Nirót Oscarra, amikor a film utolsó 15-20 percéig nem nagyon erőltette meg magát. Pontosabban nekem úgy tűnt, hogy minden más szereplő komolyabb alakítást nyújtott nála a film nagy részében. Még az akkoriban igencsak kezdőnek számító Juliette Lewis is jobban teljesített, mint ő. Igaz, a végére kellőképpen összeszedte magát. A rendezés "csak" a szokásos Scorsese-től megszokott, menő dirigálás és csodálatos látvány. A zene többször a Psycho hátborzongató témáit idézte (ami, ha jól olvastam a film elején, annak tudható be, hogy Elmer Bernstein a korábbi film dallamait vette alapul, melyeket maga Bernard Herrmann komponált.) Mást most talán nem is emelnék ki, mert ennyi bőven elég egy lehengerlő produkcióhoz.