Közösség

Vélemény:

 

85 Hosszú jegyesség

(2004)

Hosszú jegyesség

 
Berto49   2017.07.17 13:53
0

Újra egy zseniális film a polcról, ugyan többször láttam, de most is nagyon tetszett. Két új dolgot is felfedeztem; egyrészt, hogy Japrisot írta, (akit említettem a „Csapda Hamupipőkének” kapcsán, de ő írta az „autós hölgyet” is, meg a "Gyilkosok kupéját", ha jól emlékszem a címre) Ez a regény tartalmaz ugyan krimis elemeket, de sokkal több egy bűnügyi regénynél. Az I. világháború rettenetét így visszaadni, ötvözve egy csodálatos szerelmi szállal valóságos mestermű. Annak idején egy nyaralás alatt olvastam is. Másrészt meg most esett le a tantusz, hogy Manech nem más, mint a későbbi ifjú Hannibal! Abban nagyon tetszett, mégse jöttem rá akkor, hogy már korábban láttam őt, pedig igazán jellegzetes arca van. A film telis-tele van Jeunet-re jellemző képi megoldásokkal, rendezői fogásokkal, amelyeket az Amelie-ben is nagyon szeretek. A sántító Tautou pedig itt is nagyon jó. A szellentő Csicseriborsó nevű kutya hatalmas ötlet. Az egyébként tolvaj macskát meg piromániásnak is hiszi Mathilde, de nem ő a vétkes.