Közösség

Vélemény:

 

83 John Rambo

(2008)

John Rambo

 
Zoltán384279   2022.03.17 08:17
0

Újra és újra felvetődik az örök kérdés: Rocky vagy Rambo? Erre a John Rambóig simán az lett volna a válaszom, hogy Rocky. Főleg a negyedik rész miatt. Viszont mikor megnéztem a negyedik Rambo-filmet, és pláne az utolsó félórát, a pulzusom tuti, hogy 150 körül volt. A korábbi Rambo-filmek bemutatnak egy háborús veteránt, aki mindent tud az életben maradásról, viszont ebből semmit nem látunk. Az nem túlélés, hogy valaki egyfolytában lövöldözik, a többiek meg hullanak. A háborúban vér van, robbanások, leszakadó végtagok... Ezt régen nem volt szabad megjeleníteni egy akciófilmben. Legalábbis én nem láttam ilyet. Ami ilyen volt, azt már inkább a horror kategóriába sorolták. A John Rambo megmutatja, mi történik egy háborúban. Főleg a film végén. Bár már a burmai kalózok feltűnésekor elindul valami. De olyan mészárlás, mint ami a csónaknál történik a végén, nem sok filmben van. Akárhányszor megnézem a filmet, ennél a résznél mindig a képernyőre tapadok, mert elképesztő. A hideg kiráz tőle. Szóval, ha Rocky vagy Rambo kérdés van, akkor: Rambo 4, Rocky 4.