Közösség

Vélemény:

 

77 Hellraiser

(1987)

Hellraiser

 
respect the movies   2018.06.06 12:12
0

Szerintem zseniális film volt és még a mai napig teljesen rendben van eme alkotás! Először is Clive Barker-t magam is egy zseninek tartom! Olyan egyedi hangulatot tud kölcsönözni a regényeinek, amivel nagyon de nagyon ritkán találkozhatunk és ezt a fajta hangulatot képes volt filmre is vinni! A horror szerelmeseinek legnagyobb szerencséjére Mr. Barker 1987-ben úgy gondolta, itt lenne az ideje megfilmesíteni élete talán legjobb alkotását, az 1986-ban íródott The Hellbound Heart avagy a Pokolkeltő című művét! Nem is gondolta akkor Mr. Barker hogy a filmje hihetetlen rövid idő alatt hatalmas klasszikus lesz a horrorfilmek körében! Pedig így lett, az általa teremtett hellraiseres cenobiták pedig a mai napig hatalmas ikonok lettek a horror berkein belül! Jómagam úgy gondolom, hogy a filmjének a sikerét az is tovább tudta duzzasztani, hogy pont egy olyan időszakban készült el, amikor szinte minden horrorfilmnél a slasher műfaj volt erőltetve (ráadásul azon belül is már a sokadik folytatások érkeztek) és erre érkezik egy film, ami egyszerűen sokkolta a nézőjét! Nem lehet elvitatni a filmtől azt (főleg a 80-as években) hogy kimondottan erős gore jeleneteket tartalmaz, de számomra mégis a történetben rejlik eme klut klasszikusnak az ereje! Mert van története, amit igaz hogy nem túl egyértelműen lett a néző arcába tolva, de ettől még van és eléggé tartalmas is szerintem! Nem nagyon tudnék olyan dolgot ezzel a filmmel kapcsolatban felróni, ami negatívum lenne! Számomra és szerintem minden horrorkedvelő számára maximális kielégülést tud minden téren nyújtani eme film!