Közösség

Vélemény:

 

75 Mártírok

(2008)

Mártírok

 
Miska bácsi   2018.06.02 13:38
1

Komolytalan kínzásparádé, és még csak nem is szórakoztató. Tizenéves kis takonyként se értettem, mi teszi ezt minden idők egyik legdurvább filmjévé. Sokak szerint legalábbis. Most meg aztán pláne. Vizuálisan rendben van, ott legalább nem sajnálták a költségvetést. De brutalitásban szerintem kicsit enyhe. Páran kapnak sörtétest a mellükbe, egy kis kaszabolás, pofozgatás, és kb. ennyi. Egy kis izgalmat hoz középtájon a leláncolt lány megtalálása, de semmi több. A nyúzásból a végén lehetett volna egy erős gore jelenet, de nem volt tökük megcsinálni. Nem azt mondom, hogy minden filmben nyúzzanak embereket, hogy hatást váltsanak ki, de ez így édes kevés. Összehasonlításképpen pl. nem olyan régen láttam A kopár sziget-et (japán klasszikus dráma), ahol egy pofon nagyobb pillanat, mint az egész Mártírok. A szereplőkről nem tudunk semmit, egy kicsit sem tudtam így izgulni értük, kifejezetten unalmas volt a film jó fele. A történet első 70 percében semmi eredeti nincs, majd jön a magyarázat, hogy mi is ez az egész. Kicsit komolytalan, erőltetett húzásnak érzem, mintha csak azért kellett volna valamit kitalálni, hogy legitimálja a vérengzést. Engem sem képileg, sem lelkileg nem tudott megérinteni. Gyanítom, túl erős lett ehhez a szinthez a gyomrom. Legalább a végén meghagyták a kérdőjelet, az még egy értékelhető döntés volt.