Közösség

Vélemény:

 

76 Az ügyfél

(1994)

Az ügyfél

 
Nánai Zsombor   2016.08.09 00:25
0

Az Ügyfél című film egy gyermek szemén keresztül enged bebocsátást a nagy amerikai igazságszolgáltatás gépezetébe, egy egészen izgalmas krimi formájában. Olyannyira sikeresen teszi ezt, hogy nem tudnék egyetlen unalmas pillanatot sem felidézni. Végig izgultam Mark Sway miatt, aki, és itt jelezném azon ember felé aki a film rövid tartalmát írta egy öngyilkosság szemtanúja! A film történetvezetése nem hagy kivetni valót, klisék persze vannak, de nincsenek hézagok, vagy nyitva hagyott kérdések, a történet kerek egész. A szereplőgárdára sem lehet panasz Susan Sarandon és Tommy Lee Jones mellett a Mark Swayt alakító Brad Renfro is kitűnően játszik. Összességében egy remek filmről van szó valahol a krimi és a tárgyalótermi dráma határán, amely a végén még talán könnyeket is csal az érzékenyebb nézők szemébe. Howard Shore zenei aláfestése remekül működik az egész filmen keresztül, talán külön is érdemes a meghallgatásra. A The Flight To Phoenix című szám amit kiemelnék, de egyébként az egész album teljesen rendben van. Mindent összevetve tehát érdemes megnézni a filmet, úgy gondolom, hogy az 5 csillagból mindenképpen megérdemel 4-et, ahogy a zene is. 10-es skálán a film 8, a zene pedig 7 pontot érdemel. Az alapul szolgáló könyvet nem olvastam, így nem tudom értékelni, de a film alapján az sem lehet túl rossz.