Közösség

Vélemény:

 

76 Spongyabob - A mozifilm

(2004)

Olyan, mint a sorozat csak hosszabb verzióban, de első filmnek megfelelő

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.08.30 10:13
0

Nem értem a sok negatív véleményt, hiszen ezt elsősorban gyerekeknek csinálták. Egy ízig-vérig családi rajzfilm, amiben minden benne van annak, aki egy igazi Spongyabob rajongó. Színes, látványos, helyenként még a felnőtteket is megnevetteti szerintem, és jó kis cselekménye van, ami pörgőssé teszi az egészet. Nem kell sokat várni, szinte ugyanaz van benne, mint a sorozatban, megvan a maga világának az erőssége és a sok őrültség benne. A rímeket tudnám kiemelni, ahogyan felváltva beszéltek sokszor, és egészen jól lett lefordítva magyarra, ugyanis nehéz a rímeket nagyjából összerakni, de ez alapból nagyon ötletes volt, és élvezetes is. Összességében hozta azt az elvárást, amit egy ilyen mese hozhat, csupán Tunyacsáp mellőzésével nem értek egyet, aki alapból azért a 3. legfelkapottabb karakter, és a filmben 1-2 jelenet jutott neki. Illetve ott van még David Hasselhoff jelenete is, ami egy kicsit érdekesre sikeredett, szerintem nem kellett volna bele. De ezt leszámítva minden színes karakter hozta magával a személyiségét, jó kis kikapcsolódás.