Közösség

Vélemény:

 

81 Balfácán

(1981)

Balfácán

 
Yosihiro   2021.04.29 22:48
2

Azt hiszem, ezt a filmet méltán nevezhetjük klasszikusnak. Szerintem zseniális a történet, és az alakítás is nagyon pazar lett. Azt hiszem, ebben a műfajban ez a korának egyik legjobb alkotása, amit akár ma is szívesen meg tudok nézni. Nincs unalmas rész, a történet jól felépített, látványos, és ami a lényeg, remek poénok. Összességében a forgatókönyv nagyon jó, a rendezésre sem lehet panaszunk. A szereplők adnak a filmhez, talán életük egyik legjobb alakítását láthatjuk. (Gondolok itt a két főhősre.) A hangi és képi effektek ugyan nem kiemelkedőek, de a kornak megfelelnek. (Magyar szinkron, remek klasszikus.) Így méltán adom meg az öt csillagot erre a produkcióra. A színészek olyan zseniális alakítást mutatnak be, amit ebben a műfajban ritkán kapunk meg, a film történetéhez olyan pluszt tudnak adni saját jellemükkel, játékukkal, ami a filmet egy olyan szinten tartja, ami kimagasló. Az érzelmek terén is kapunk egy csipetet, de a fő irányvonal az a vígjáték és nevetés, a bohókás mozdulatok és szövegek valami fenomenálisak. Csak ajánlani tudom mindenki számára. Én már többször is láttam, és meglepődve tapasztaltam, hogy erre nem érkezett vélemény. Remek kikapcsolódás bármelyik nap estéjére, akár családi programként is. Üdv, Yosi