Közösség

Vélemény:

 

76 A gyilkos járat

(2022)

Ne higgyetek az előzetesnek

 
erahurka   2022.08.07 21:14
1

A trailer nagyon nem ilyen filmet vetített előre. Mármint, direkt a legsz*rabb poénokat tették bele. A kész cucc sokkal viccesebb és lazább, sokkal kevésbé izzadságszagú. Amúgy, akik Tarantino korai munkáihoz hasonlítják, azok szerintem nem láttak semmit Tarantinótól. A Guy Richie analógia már passzol, mondjuk nála a poénok 90%-a működik, itt meg talán 65-70% lehet ez az arány. Szóval, többször betalál mint nem, de azért voltak gondok. Például, amikor nem voltak hajlandók választani két monológ közt, és szinte átmenet nélkül váltunk kódnév vitából Thomasra a gőzmozdonyra, ami amúgy vicces volt, szóval nem is értem miért nem csak azt hagyták benne. A sztori is szépen összeér a végére, szinte minden pillanatnak jelentősége van a végkifejlettel kapcsolatban. Még egy vizespalack eredettörténetét is megmutatják, annyira fontos szereplővé válik. Ja, és nagyon véres, bőven kiérdemli a 18-as karikát, ennek külön örültem. Szóval, az év egyik meglepetése a Bullet Train, de azért lehetett volna javítani rajta, ha kicsit optimalizálják a vicceskedést. Bőven van benne szufla a folytatásra, ami szerintem nem is marad majd el, figyelembe véve milyen pénzügyi ívet jósolnak neki a mozikban.