Közösség

Vélemény:

 

76 A gyilkos járat

(2022)

Poénok és akciók, remek párbeszédekkel

 
Lone Wolf   2024.01.03 22:01
3

Davis Leitch sajátos humorú akció-vígjátékát még 2022 nyarán láttam a moziban, de utána idén is megnéztem újra a decemberi szabim alatt. Mindkét alkalommal végignevettem az egészet. A legjobb benne az Aaron Taylor-Johnson–Brian Tyree Henry duó, akiknek minden párbeszéde óriási. Nagyon nehéz belekötni bármibe is, mert zseniális a rendezés, de azt talán megemlíteném negatív kritikaként, hogy kár volt annyira rámenni a Kill Bill hangulat leutánzására a szamurájkardokkal, így is izgalmas és kellően véres az összes küzdelem. De a film fő erőssége akkor is a párbeszédekben rejlik, én legalábbis azokat élveztem legjobban. Ami David Leitch megítélését illeti, nálam ez a legjobb rendezése a Hobbs & Shaw mellett. A Deadpool kettőt direkt nem említem, mert az nem volt nálam akkora durranás. Az mindenesetre kiderül a három filmből, hogy a fickó szereti a vicces, groteszk akció-vígjátékokat. A gyilkos járatot azoknak tudnám ajánlani, akik szeretik az említett műfajt. A Bullet Train pedig egyértelműen 4 csillagos film.