Közösség

Vélemény:

 

66 Az Északi

(2022)

Túltolva

 
BRANTON   2022.05.23 14:15
1

Robert Eggerst sokan forradalmi rendezőnek tartják, mert rendezései, filmjei egyediek, és sokak szerint kimagaslóan jók is. Nos, abban egyetértek, hogy egyedi. A boszorkánnyal és A világítótoronnyal megmutatta, hogy egyedi stílusú rendező. Nekem mindössze annyi a problémám, hogy emellett már annyira „művészi”, hogy egyes jelenetek miatt egyenesen nézhetetlen. A művészi szót azért tettem Eggers esetében idézőjelbe, mert számomra feleslegesen túltolt drogos trip a megfelelő kifejezés rá. Az Északi pár fokkal emészthetőbb film, de nem sokkal. Amit nagyon tudok dicsérni itt, az a hangulat. Szerintem sikerült elkapni a kornak a hangulatát, illetve a díszletek is rendben vannak. Tele egy sor jó színésszel a film, ők hozzák is a kötelezőt. Annyira egyébként nem brutális a film, mint mondják, de kifejezetten felnőtteknek szól, már csak az atmoszférája miatt is. Szóval, nem egy rossz cucc ez, csak mint film nem igazán állja meg a helyét. Inkább egy érdekes kísérletezgetésnek nevezném, néhány jó pillanattal. Nem átlagos, nem bűn rossz, valahol a kettő között.