Közösség

Vélemény:

 

54 Argylle: A szuperkém

(2023)

10/5 - Elszalasztott lehetőség

 
Jocpappa   2024.02.03 00:10
2

Az év első érdemi mozifilmje, ami sajnos erősen közepesre sikerült. Csalódás, mert péntek esti barátnőzős randifilmnek sem elég. Pedig érződik, hogy nincs összecsapva, valószínűleg azt gondolták a készítők, hogy most valami tutit hoztak össze. Egyik főszereplő sem olyan karizmatikus személyiség, akire egy egész (ráadásul ilyen hosszú) filmet fel lehet építeni. A többi nagy név pedig kihasználatlanul tengődik a sztoriban, nem is tudom, mi értelme volt (gondolom) egy csomó pénzt kiszórni rájuk. A sztori annyira túlcsavart, ugyanakkor annyira sablonos, hogy a végére kifejezetten fárasztó volt. Az utolsó fél órában már nagyon vártam, hogy véget érjen. A CGI nagyon félutas. Főleg a cica, pedig olykor aranyos lenne. Ami viszont nagyon ott van, azok a bunyójelenetek. Szépen koreografáltak, és jól vannak felvéve. Ez gyakorlatilag az egyetlen kiemelendő dolog, ami tetszett a filmben. A gyilkos járathoz vagy az 1-2 éve megjelent netflixes Gal Gadot-os, sziklás, Ryan Reynolds-os filmhez tudom hasonlítani. Azzal a kivétellel, hogy azok sokkal jobbak voltak, pedig szintén nem túl mély értelmű, maradandó holmik. Az Argylle túlkomplikált, fárasztó, kihagyható film lett.