Közösség

Vélemény:

 

85 Stuart: Visszapörgetett élet

(2007)

Stuart: Visszapörgetett élet

 
Berto49   2018.05.25 22:58
0

Régen láttam ennyire hatásosan elkészített filmet. örülök, hogy rábukkantam, olyan filmet kerestem, amelyben Cumberbatch szerepel (a „Sherlock Holmes” és a „Kódjátszma” óta az egyik legnagyobb kedvencem), de ennek a TV számára készített filmnek Tom Hardy az abszolút főszereplője. Kár, hogy Angliában készült, és nem mozifilm, mert ezért az alakításért minimum Oscar járna. Viszonylag sok filmet nézek meg, de ilyen szerepformálás ritka, mint a fehér holló. Ahogy visszafelé kiderült, hogy a heroinfüggő, alkoholista, izomsorvadásban szenvedő hajléktalan miért vált olyanná, amilyen megdöbbentő, letaglózó. Ismert mondás, hogy mindenki tarsolyában hordja a marsallbotot: Stuart botját a bátyja „lopta” el, ettől kezdve folyamatos traumák érték, végzete könnyen megjósolhatóvá lett. Visszatérve Hardy/Stuart alakítására, szerintem a színészet csúcsa, ilyet csak a legtehetségesebb színészek képesek alakítani. Felejthetetlen játéka miatt besoroltam a kedvenceim közé, bár már a „Locke” óta is rajta volt az esélyesek listáján. Érdekes megoldás a rövid animációs mozzanatok bevágása, ezzel kissé oldja a film által okozott deprimáltságot.