Közösség

Vélemény:

 

82 A sziget

(2005)

A legjobb akciófilm a 2000-es évek elejéről

 
Harper   2024.01.05 15:05
1

Újra elővettem ezt a filmet a szabadságom alatt, és meglepve tapasztaltam, hogy ugyanúgy lekötött, mint amikor legelőször láttam sok-sok évvel ezelőtt. Scarlett Johansson talán ebben a filmben volt a legcsinosabb, és Ewan McGregor is karizmatikus 34 éves formájában. Néha a színészek egy-egy korai filmje mutatja meg leginkább valódi tehetségüket. A sziget már 2005-ben felvetette a klónozásban rejlő morális kérdéseket. Persze tudományos szempontból sok dolog hibás és kifogásolható a filmben, ám mégis elgondolkodtató, hogy egyszer tényleg eljuthat oda a világ, hogy valamelyik nagy gyógyszeripari konszern belefog majd az illegális emberklónozásokba. A sziget egy hihetetlenül lendületes, jól megrendezett akciófilm a két említett színész ragyogó alakításával. Nekem tetszett Sean Bean is negatív szerepben, és Steve Buscemi alakítása is, aki egy sajátságos figurát jelenít meg. A film második felében Los Angeles utcáin zajlik az üldözés olyan képsorokkal, melyek ma is elképesztően jók. Nálam a sziget TOP kategóriás, egyértelműen 4 csillagos.