A sziget (2005)

The Island

Sean Bean
Ewan McGregor

belavagyok   2020. 09. 27.

Érdekes, hogy amikor először láttam a filmet nagyon távolinak tűnt a története, hogy ilyen a való életben is megeshessen. Most pedig pont az ellenkezőjét érzem, hogy akár a korunkban is megtörténhetne a cselekmény.

indingo   2017. 04. 10.

Nagyon jó kis film, remek témában készült. Picit az őssejt körüli mizériát juttatja eszembe. Egyorvos ismerősöm mondta, hogy nem érdemes őssejtet levetetni a csecsemőből, mert bekerül egy adatbázisba. Ha valahol, valakinek szüksége lesz rá, másnak pár volt gyerek nincs gyerek.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 29.

Megírták,megrendezték,megcsinálták.De minek? Ezerszer lerágott csont,gyenge színészi teljesítménnyel,a képi világ,és a helyszínek sem jönnek át! Felejtős produkció.

Deku   2017. 07. 18.

Valóban nem rossz kis film még ma sem bár engem azért annyira nem győzött meg. Erősen közepes film. Van benne elég érdekesség és izgalom azonban hiányzik belőle valami.

Szilonka   2019. 07. 25.

Remek kis film, igazi gyöngyszem. Izgalmas és fordulatos történet, meglepő fordulattal. Remek színészek.

MP170506   2017. 07. 10.

Nagyon jó film, izgalmas, kalandos és elgondolkodtató, tanulságos is. A színészek is jól hozzák karakterüket. Többször nézhető alkotás.

Ms. Akárki   2019. 06. 16.

Nagyon jó film. Izgalmas és mély alapgondolattal. Lehet hogy ez nem is annyira a távoli jövő, hogy az orvostudomány klónokan hozzon létre a szervek miatt. A főszereplők és a látványa a filmnek is mind isteni volt. Mindenképpen érdemes megnézni.

A Lincoln Six Echo által vezetett autó egy Cadillac Cien tanulmányautó, ami a 2002-es Detroit Auto Showra készült.

(VFTS)

Tom Lincoln karaktere Skóciából származik, és rajong a sportmotorokért, csak úgy, mint az őt játszó Ewan McGregor.

(SódóGA)

A filmben feltűnő Black and White reklám, amiben Sarah Jordan szerepel, nem a film kedvéért készült, hanem egy eredeti reklám, amiben Scarlett Johansson szerepel.

(SódóGA)

A Merrick irodájában található kubista festmény Pablo Picasso Femme Assise (Jacqueline) című 1962-es munkája.

(SódóGA)

Ez volt az első Michael Bay-film, aminek nem Jerry Bruckheimer volt a producere.