A sziget

The Island

2024.02.21 Tomipapi

Sok hasonló témájú filmet láttam a klónozós kategóriában, de ez a legjobbak közé tartozik. Ez a film nagyon tetszett. Jól összerakott és felépített történet.

2024.01.25 JRD

Moralitás, üzlet, haszon...

Amikor nekiláttam a filmnek, érdekesnek tűnt a fura világ, de eléggé gyanúsnak is, hogy tudjam, valami nem kóser. Azonban be kell vallanom, nem erre a kifejletre és alapokra számítottam. Az én fejemben komplett teória állt össze egy apokaliptikus világról, ahol a járvány valamilyen vad mutáns lényeket hozott létre, és ettől igyekeznek a bentlakókat megóvni. A klónszervgyártás fel sem merült bennem. Aztán ahogyan már tisztán láttam, azon kezdtem el gondolkodni, hogy milyen etikai, morális, üzleti gátakat kell ilyen tömeggyilkossághoz figyelmen kívül hagyni. Mert hogy ez a történet erről szól, az biztos. Klónok, akik tudattal élnek, léteznek, csakis azért, hogy az értük milliókat kifizetők szerveit majd belőlük pótolhassák... Számtalan etikai kérdés. Számtalan gondolat. Vajon a tudattal rendelkező klón embernek tekinthető? A lélek csak az ember privilégiuma vagy egy klónnak is van? Vajon főhőseink épp bőrrel megússzák, vagy donorokká válnak, aminek alapban megtervezték és legyártották őket? Hogy megtudd, Lincoln Hat Echo (Ewan McGregor) és Jordan-2 Delta (Scarlett Johansson) életének alakulását, nézd meg a filmet. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

Megírták,megrendezték,megcsinálták.De minek? Ezerszer lerágott csont,gyenge színészi teljesítménnyel,a képi világ,és a helyszínek sem jönnek át! Felejtős produkció.

2024.01.05 Harper

A legjobb akciófilm a 2000-es évek elejéről

Újra elővettem ezt a filmet a szabadságom alatt, és meglepve tapasztaltam, hogy ugyanúgy lekötött, mint amikor legelőször láttam sok-sok évvel ezelőtt. Scarlett Johansson talán ebben a filmben volt a legcsinosabb, és Ewan McGregor is karizmatikus 34 éves formájában. Néha a színészek egy-egy korai filmje mutatja meg leginkább valódi tehetségüket. A sziget már 2005-ben felvetette a klónozásban rejlő morális kérdéseket. Persze tudományos szempontból sok dolog hibás és kifogásolható a filmben, ám mégis elgondolkodtató, hogy egyszer tényleg eljuthat oda a világ, hogy valamelyik nagy gyógyszeripari konszern belefog majd az illegális emberklónozásokba. A sziget egy hihetetlenül lendületes, jól megrendezett akciófilm a két említett színész ragyogó alakításával. Nekem tetszett Sean Bean is negatív szerepben, és Steve Buscemi alakítása is, aki egy sajátságos figurát jelenít meg. A film második felében Los Angeles utcáin zajlik az üldözés olyan képsorokkal, melyek ma is elképesztően jók. Nálam a sziget TOP kategóriás, egyértelműen 4 csillagos.

2017.04.10 indingo

Nagyon jó kis film, remek témában készült. Picit az őssejt körüli mizériát juttatja eszembe. Egyorvos ismerősöm mondta, hogy nem érdemes őssejtet levetetni a csecsemőből, mert bekerül egy adatbázisba. Ha valahol, valakinek szüksége lesz rá, másnak pár volt gyerek nincs gyerek.

2017.07.18 Deku

Valóban nem rossz kis film még ma sem bár engem azért annyira nem győzött meg. Erősen közepes film. Van benne elég érdekesség és izgalom azonban hiányzik belőle valami.

2019.07.25 Szilonka

Remek kis film, igazi gyöngyszem. Izgalmas és fordulatos történet, meglepő fordulattal. Remek színészek.

2017.07.10 MP170506

Nagyon jó film, izgalmas, kalandos és elgondolkodtató, tanulságos is. A színészek is jól hozzák karakterüket. Többször nézhető alkotás.

2019.06.16 Ms. Akárki

Nagyon jó film. Izgalmas és mély alapgondolattal. Lehet hogy ez nem is annyira a távoli jövő, hogy az orvostudomány klónokan hozzon létre a szervek miatt. A főszereplők és a látványa a filmnek is mind isteni volt. Mindenképpen érdemes megnézni.

2018.08.30 Norbert93

Egy film Mr. Bay azon korszakából mikor még nem a robbanások , a robotok és a speciális effektek uralkodtak a játékidő alatt, hanem mikor még igazán jó mozikat gyártott lebilincselően egyedi stílusban.

2017.11.04 Bazzzsi

Remek története van a filmnek, mindenképpen többször nézős. A szereposztása is említésre méltó. Valahol felháborító is a dolog, meg persze a másik fél is megérthető.

2018.04.17 Filmelemző

Ez a film (The Island) szinte minden szempontból elnyerte a tetszésemet. Jó a sztori, fordulatos a történetvezetés, kiemelkedő a rendezés (le a kalappal érte Michael Bay előtt) és jól jeleníti meg karakterét Scarlett Johansson illetve Ewan McGregor i... Több

2018.04.22 TomÁcs

Egy nagyon ijesztő világot mutat be a film, ahol egyre inkább értékét veszíti az emberi lény, és a testrészei pedig felértékelődnek. Izgalmas történet remek szereposztásban.

2016.07.10 hsanya182

Kiváló mozi, remek összkép! Épp most néztem meg, kiválóan megállja a helyét 2016-ban is! Izgalmas, lebilincselő történet, fordulatos és humoros-játékos de komoly témájú akció scifi! Erősen ajánlott ilyen filmek közé mint a Különvélemény, Déjà vu, Feledés, Emlékmás, Equilibrium, Upside Down, Eredet, Elysium...