Halálfutam (2008)

Death Race

freeman   2021. 10. 24.

Király film.

indingo   2019. 05. 15.

Kemény egy film és csak annak ajánlom aki kedveli az autóversenyzős életre-halálra menő futamokat. Kíméletlen börtönigazgató aki ráadásul még nő is és minek nincs értéke hát az emberi életnek. Csak hát ha az összes versenyzőt kiiktatják ki fog legköz... több»

Orosz István   2017. 07. 20.

Na ez szerintem egy nagyon jó akció, és úgymond versenyzős film. A vége is nagyon komoly volt. Jók az ellenfelek a járművek, érdekes a kegyetlen világ ami teret ad ennek a futamnak.

Norbert93   2018. 10. 23.

Bátran állíthatom, hogy a sorozat legjobb darabja. Bár itt is van rengeteg túlzás, még mindig közelebb áll a realitás világához. Az alapötlet hellyel-közel eredeti, Jason Statham pedig ilyen szerepekre született.

harnas1207   2019. 03. 28.

Sablonos, de még nézhető akciófilm autókkal megspékelve. Ha kicsit elhagyják a kitaposott utat és csavarokat helyeznek el a filmben, akkor jobban bírtam volna. Illetve ez egy verseny, de ezt se nagyon érzékeltetik, mert mindent Joe és Frankeinstein harcára éleznek ki.

BoBamburg   2019. 09. 29.

Azért annyira nem király, mint a '75-ös eredetije, de tény, hogy egy feszes, dögös és szórakoztató akciófilm. Amit kell azt hozza, túl sokat nem kell várni tőle, akkor nem csak nem csalódik az ember, de jól is érzi magát közben.

Hámori Balázs   2020. 09. 19.

Ez egy Jason Statham film

Ez egy Jason Statham film, szóval senki ne várjon világmegváltó gondolatokat, csak egy akciófilm, ami jelen esetben a gore téren nem spórolt. Félre ne értsétek, nem volt különösebb gond a filmmel, de felesleges belelátni olyan mélységeket, amit nincs... teljes kritika»

A filmet mindössze 50 nap alatt forgatták.

(Hámori Balázs)

Jason Statham és Tyrese Gibson 7 évvel később ismét közösen szerepeltek a Halálos Iramban 7-ben.

(Hámori Balázs)

A film készítése során 4 tonna vaktöltényt használtak el.

(Hámori Balázs)

Jason Statham annyira keményen edzett, hogy 20 százalékos testzsírról 6 százalékra ment le.

(Hámori Balázs)

A film körülbelül 45 millió dollárból készült el, és világszerte 76 014 335 dollárt termelt.