Halálfutam

Death Race

2024.04.17 Tomipapi

Ahogy azt egy börtönfilmben várhattuk, igen kemény filmre számíthattunk. Bár szerencsére nem a bunyó lett kiélezve, inkább a másik vonal, az autós dolog. A történet kissé utópisztikus, de azt hiszem, eljön hamarosan az idő, amikor már természetes les... Több

2022.03.16 Harper

Nem túl mélyenszántó, de látványos

A Halálfutam nem túl mélyenszántó film, amelyen még napokkal később is gondolkodni tudunk, viszont egy nagyon látványos és szórakoztató akcióorgia, rengeteg autós üldözéssel és verekedéssel. Paul W. S. Anderson egy olyan disztópikus világot jelenít meg, melyben az emberi élet nem sokat számít és amelyben az internetezőket olyan börtönrabok szórakoztatják, akik élet-halál autóversenyeken indulnak. A megmérettetések egy börtönszigeten zajlanak, és a versenyzők gépfegyverekkel tüzelhetnek autóikról a másikra. Jason Statham ebben a közegben jelenik meg, természetesen ártatlanul bebörtönözve. Társa a gyönyörű Natalie Martinez, aki a versenyeken mindig mellette ül a kocsiban. Pozitív karaktert játszik Ian McShane, az egyik negatív figurát pedig a F&F-filmekből ismert Tyrese Gibson. Izgalmas a sztori, de a Halálfutam legfőbb erőssége a sok bunyó és a rengeteg autós scene, melyek brutálisan véres kivitelben szórakoztatnak bennünket (már ha bírjuk az ilyesmit). Nekem tetszett, és többször is megnéztem. Értékelésem: erős 70%.

2024.01.03 Jerico

Látványfilm

Natalie Martinez a legjobb az egészben meg persze Jason Statham. Nekem bejött kettejük párosa, a sok látványos jelenettel együtt, akkor is, ha amúgy nagy b@romság a sztori. De látványos b@romság legalább. A Halálfutam kicsit disztópikus film, hiszen egy olyan jövőt mutat, amelyben a börtönökben bármit meg lehet tenni a rabokkal. Kétszer láttam, másodjára kifejezetten Natalie Martinez miatt néztem meg, mert láttam egy későbbi filmjét, amelyben alig lehet felfedezni benne azt a bombázót, amit ebben a filmjében mutat. Értékelésem: 4 csillag elsősorban miatta és a sok látványos kaszkadőrjelenet miatt.

2019.05.15 indingo

Kemény egy film és csak annak ajánlom aki kedveli az autóversenyzős életre-halálra menő futamokat. Kíméletlen börtönigazgató aki ráadásul még nő is és minek nincs értéke hát az emberi életnek. Csak hát ha az összes versenyzőt kiiktatják ki fog legköz... Több

2017.07.20 Orosz István

Na ez szerintem egy nagyon jó akció, és úgymond versenyzős film. A vége is nagyon komoly volt. Jók az ellenfelek a járművek, érdekes a kegyetlen világ ami teret ad ennek a futamnak.

2018.08.17 erahurka

Korrekt akciófilm Jason Stathammel. A versenyek menőn vannak megcsinálva, bár lehetett volna kicsit nagyobb az arányuk a játékidőből. Kétszer láttam, és őszintén szólva másodszor már untam kicsit, úgyhogy abszolút egyszer nézős darab.

2018.10.23 Norbert93

Bátran állíthatom, hogy a sorozat legjobb darabja. Bár itt is van rengeteg túlzás, még mindig közelebb áll a realitás világához. Az alapötlet hellyel-közel eredeti, Jason Statham pedig ilyen szerepekre született.

2019.03.28 harnas1207

Sablonos, de még nézhető akciófilm autókkal megspékelve. Ha kicsit elhagyják a kitaposott utat és csavarokat helyeznek el a filmben, akkor jobban bírtam volna. Illetve ez egy verseny, de ezt se nagyon érzékeltetik, mert mindent Joe és Frankeinstein harcára éleznek ki.

2019.09.29 BoBamburg

Azért annyira nem király, mint a '75-ös eredetije, de tény, hogy egy feszes, dögös és szórakoztató akciófilm. Amit kell azt hozza, túl sokat nem kell várni tőle, akkor nem csak nem csalódik az ember, de jól is érzi magát közben.

2020.02.20 drg0602

Teljesen rendben van ez a film, akciódús, egyik kedvenc színészem játszik benne. Nekem tetszett, jó film.

2020.09.19 Hámori Balázs

Ez egy Jason Statham film

Ez egy Jason Statham film, szóval senki ne várjon világmegváltó gondolatokat, csak egy akciófilm, ami jelen esetben a gore téren nem spórolt. Félre ne értsétek, nem volt különösebb gond a filmmel, de felesleges belelátni olyan mélységeket, amit nincs... Teljes kritika

2019.12.25 uniterra

Probalom megerteni azokat, kik ilyet szeretnek, sajnos nem megy. nem neztem vegig, ugy erzem probalta felfalni az agysejtjeimet.

2024.02.24 SzimikeésBéci

Érdekes történet, illetve jó az elképzelés, kivitelezés. Abszolút jól szórakoztunk, a színészi produkció is rendben volt. Na és azok a járgányok... Aki még nem látta, ne késlekedjen a film megnézésével.

2016.05.21 Gecko

Nekem nagyon tetszett! Gyilkolászás száguldozva és egy nagyon jól felépített sztori, jól kitalált karakterek, láttványos ütközések és akció jelenetek. Kifejezetten dicséretes a kaszkadőrök teljesítménye, brutálisan jó film!