Közösség

Vélemény:

 

75 Harry Potter 20. évforduló - Visszatérés Roxfortba

(2022)

Igazi nosztalgiabomba

 
Miska bácsi   2022.01.06 18:08
1

Nemrég az egész sorozatot újranéztem, és bár felnőttebb fejjel már nincs akkora varázsa (ja, de :D), tagadhatatlan, hogy talán a legnagyobb hatású fantáziavilág, amit valaha alkottak. Napestig lehetne sorolni a könyvek hibáit a történetben, meg hogy a filmek közt van gyenge adaptáció is, de összességében ezek a könyvek/filmek lefedték az általános iskolás éveimet, szinte a szereplőkkel együtt nőttem fel. Így ez a visszaemlékezés tényleg olyan érzés, mintha a gyerekkori barátaimmal sztorizgatnék, miközben irigykedve néztem a képernyőt, hogy akkor én miért nem lehetek ott a srácokkal? Leginkább Emma Watson oldalán, de az mellékes. Nyilván a média már szétszedte ezeknek a fiataloknak az életét, akik bár, feltételezem, kőgazdagok lettek 18 éves korukra, de pl. Emma is elmondja, hogy volt időszak, amikor nehezen kezelte a helyzetet. Sok belsős újdonságot osztottak meg ebben a filmben a fő- és mellékszereplők, rendezők, ilyen szempontból is abszolút megéri megnézni. Aki kötődik a Harry Potter-filmekhez, nézze meg!