Közösség

Vélemény:

 

91 Tulsa King

(2022)

Stallone újratöltve

 
Zoe Tailor   2024.02.12 19:23
0

Haverom ajánlotta múlt év végén, amíg itthon voltam a két ünnep között. Kíváncsian vártam, mit mutat fel az öreg Sly Bá, és már az első filmkockáknál nagyon kezdtem örülni! Ennyire remekbe szabott szerepet nem is lehetett volna kitalálni a jó öreg Rambónak. Tökéletesen hozza a szerepet, és úgy, hogy ehhez kicsit sem erőlteti meg magát! Ez a figura valahol Ő! Jó, nyilván Sly a magánban nem gengszter, de szerintem egy percig sem habozna, ha büntetlenül tehetné ugyanezt élőben is! Igazi patinás veterán gengsztert nyom, olyat, akinek kisujjában van minden, ami egy ilyen maffiózót sikeressé tehet! Kinézetre pedig – hát valljuk be, korától függetlenül csak irigykedni lehet! Makulátlan, mint egy megtestesült „Oscar”-remekmű, csakhogy ez most egy Finucci. Főhősünk nemcsak elegáns és kifinomult, de türelmes, és szentimentálisan kötődik a „Családhoz”! Ami a cselekményt illeti, az kissé felszínes, és nincsenek meg benne „A Keresztapa” mélységei, de nem is akar arra hajazni, ezért olyan jó a maga egyszerűségében, úgy, ahogyan van! Egyébiránt majdnem minden karakter jó színészt kap és fordítva, de Sly erősen veri a mezőnyt mindenben. Mivel az első évadot 3 nap alatt elfogyasztottam, nagyon várom a másodikat, de valószínű, csak akkor nézem meg, amikor egyben meglesz az összes, mert nem bírnám kivárni az epizódok közötti szünetet! Aki szereti Stallone-t, és szereti a gengszter filmeket, szerintem az ezt is nagyon szeretni fogja!