NA

Róbert Gyenes   2020. 02. 13.

Nagyon jó sorozat, tervezem könyvben is elolvasni. Kicsit elvont, az állatok és emberek összefüggő élete nagyon jól hangzik.

James McAvoy

Philip Pullman nagy sikerű regénytrilógiáját, Az úr sötét anyagait dolgozza fel.

(Az amatőr)

Az HBO mesevilága elrepít minket egészen a húszas évekbe, hogy furcsábbnál furcsább események kavarják meg a szálakat. Az Úr sötét anyagai szép, látványos és nagy falat. több»

Philip Pullman 1995-ben kezdte írni Az Úr Sötét Anyagai fantasytrilógiáját, amely egyházkritikával és párhuzamos univerzumaival túlmutatott a young adult fantasyken. A könyv sikere a filmes világot sem hagyta hidegen: 2007-ben került mozikba Az arany iránytű, 2019. november 3-án pedig a BBC-n debütált a BBC-HBO közös sorozatadaptációja, Az Úr Sötét Anyagai címen. több»

Az Úr sötét anyagai ellentmondásos bravúrja, hogy tűkön ülve várjuk egy középszerű fantasysorozat folytatását. több»