Az Úr sötét anyagai

His Dark Materials

24.hu
2019/11/07

Értékelés: 7.5/10
Ha a lelkünk egy állat lenne, tetszene, amit látunk?
Az HBO mesevilága elrepít minket egészen a húszas évekbe, hogy furcsábbnál furcsább események kavarják meg a szálakat. Az Úr sötét anyagai szép, látványos és nagy falat. Több

Roboraptor
2020/01/07

Megnyugodhatnak a rajongók, nagyon is könyvhű lett Az Úr Sötét Anyagai
Philip Pullman 1995-ben kezdte írni Az Úr Sötét Anyagai fantasytrilógiáját, amely egyházkritikával és párhuzamos univerzumaival túlmutatott a young adult fantasyken. A könyv sikere a filmes világot sem hagyta hidegen: 2007-ben került mozikba Az arany iránytű, 2019. november 3-án pedig a BBC-n debütált a BBC-HBO közös sorozatadaptációja, Az Úr Sötét Anyagai címen. Több

Revizoronline.com
2020/01/21

Az Úr sötét anyagai ellentmondásos bravúrja, hogy tűkön ülve várjuk egy középszerű fantasysorozat folytatását. Több

Dunszt.sk
2020/02/17

A His Dark Materials világa(i)
Az Úr Sötét Anyagai konstruktív és ötletes vizuális változatát viszi színre Pullman remekművének. Ezzel az első évadban végigvitt történetnek, mely Lyra és Will találkozását készíti elő egy harmadik univerzumban, bebiztosítja a helyét a legszínvonalasabb sorozattechnikák világában. Több

Artsomnia
2020/11/26

Feltámasztható-e egy bukott franchise?
A szériának akadnak hiányosságai, de mindenképpen lebilincselő sorozat Az Úr sötét anyagai, remek színészekkel és szerepekkel, érdekfeszítő, egyedi világgal és magvas gondolatokkal. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!