Közösség

Vélemény:

 

90 Fekete madár

(2022)

A tökéletes Thriller

 
Candy   2022.08.17 10:45
4

Olvasni még nem, de filmen láttam már Dennis Lehane történeteket (Titokzatos folyó, Viharsziget) és az író neve nekem már garancia arra, hogy minőségi munkát láthatok. Nem csalódtam ebben a sorozatban (sem). Számomra tökéletes cselekmény, van eleje, közepe és vége és, hogy megemlítsem, hogy az indíték is megvan, nem a néző találgat, hanem logikusan megoldva elénk tárja azt. A képi világa remek, a vágás szintén, szerintem technikailag is rendben van a film, bár a szakmában lévők ezt nálam biztos jobban (át)látják majd. A színészek meg egyszerűen: Bravo! Fantasztikus játék, micsoda arcmimika, testjáték... Azt a mindenit! Végigvitt történet, ami az elejétől kezdve fenntartja a néző érdeklődését. Nem laposodik el, minden eleme a helyén van. Zseniális párbeszédek, izgalmak tarkítják a sorozatot. Durván darálós. Ajánlom azoknak is, akik nem bírják a véres thrillereket/krimiket, mert itt bizony nem ezé a főszerep. Ez a sorozat az intelligenciájával, a főszereplő sármos mosolyával (csak, hogy a női nézőket is meggyőzzem) és a páratlan megoldásával vesz minket le a lábunkról. Az Apple tv megint hozta a színvonalat (vagy talán túl is teljesített). Lehengerlő mestermunka!