Közösség

Vélemény:

 

53 A 3-test probléma

(2024)

Extra dimenzionális katyvasz

 
hemish   2024.04.13 10:02
0

Értem én, hogy egyre vadabb (és agyalágyultabb) történeteket kell kitalálni ahhoz, hogy a sorozatfogyasztó, sci-fi rajongó közönség megkapja a borzongás és sokkolás adagját. Azt is értem, hogy önmagában a sci-fi nem vonzza a nézőket, ezért kell bele sokkolás, dráma, globális katasztrófa, már a terror sem elég; annál is több kell. Magasan van már a szint mindenkinél. Ami miatt szerintem egy gyenge kettes alá ez a sorozat, és nem jobb az a teljes összevisszaság, zagyva és ostoba történetvezetés mindenféle logika nélkül. Lehet az ilyen sztorikat jól is csinálni, ha értő kezekben van a készítés, mint például az Érkezés című film Denis Villeneuve rendezésében. Nagy kedvencem az a film, párhavonta újra és újra megnézem. De ez a sorozat ez tipikusan a „sokat akar a szarka, nem bírja a farka”. Vagy az „Aki sokat markol, keveset fog” vagy „Nagyobb a füstje, mint a lángja” dolog. Nem baj, végül is megihleti majd a jobb filmkészítőket, akik majd letesznek valami ennél jobbat az asztalra, legalábbis remélem. Azért volt a filmtörténelemben egy Mátrix, egy Eredet, egy Érkezés, egy Tenet, remélem, lesz majd ezekhez illő, valóban remek, újszerű és friss sztori ebben a műfajban is. Aki nem akar 8-9 órát elcseszni az idejéből, annak nem javaslom. Aki rettenetesen unja magát, annak esetleg. Több szót nem érdemel, és tőlem kifejtős véleményre sem futja most. Nagyobb a kapu, mint a város.