Közösség

Vélemény:

 

82 A nagy pénzrablás: Berlin

(2023)

Evickélés a nagy előd farvizén

 
Robinson76   2024.02.07 19:43
1

Nekem az egyik nagy kedvencem az anyasorozat, így az elvárásaim ehhez mérten nagyok voltak ezzel a szériával szemben is. Bár voltak kifejezetten jó pillanatai, valamivel több akcióval és kevesebb limonádéval nálam nagyobbat szólt volna. A főhős egy rendkívül narcisztikus és pszichopata ember, aki kellően karizmatikus kisugárzásának erejével vezeti csapatát, és csavarja el a nők fejét. Valahol számítottam arra, hogy az egoista és nőcsábász Alonso alias Berlin szerelembe esik, és talán ez lehet majd(nem) a veszte, de a készítők szerintem nem találták meg a kellő egyensúlyt. Így pedig a várt, akcióban bővelkedő bűnügyi dráma helyett időnként mintha szappanoperába csöppentem volna. Amikor a széria a rablás előkészületeire, kivitelezésére és következményeire fókuszál, akkor kellően feszült és lebilincselő tud lenni, akárcsak az elődje, de a szerelmi szál inkább negatív irányba mozdítja el a megítélését. Ezért én azok táborát gyarapítom, akik szerint ez bizony gyengébb lett, mint az anyasorozat, de még így is a jobb szériák között tartom számon.