Közösség

Vélemény:

 

90 Kedves Edward

(2023)

Kedves Edward

 
dandelion1983   2023.04.25 11:30
1

Az alapötlete nagyon tetszett, és kíváncsian vártam, hogyan fogják megvalósítani. Az első részekkel nem győzött meg annyira, az egyes emberi szálakba csak belekaptunk, a párbeszédekből mindig pont a lényeg hiányzott, nem tudtuk meg, ki miért tart ott az életében, ahol. Nem dolgozták ki részletesen az egyes karaktereket. Sajnos a színvonal az általam elvárt emelkedéshez helyett elkezdett visszaesni közepesre. Túl felszínes párbeszédek jellemezték, nem volt elég mély. Egy ilyen téma ordított a lelki mélységért, de még a gyász feldolgozására létrehozott csoportban sem mentünk kicsit sem mélyre. Sőt, a terápiát vezető emberünk szinte meg sem szólalt, nem tudom, ő miben segítette a traumát átélt sorstársakat. A legtöbb szál nem tudta fenntartani az érdeklődésemet, sokszor életszerűtlen dolgok történtek, rengeteg közhelyes jelenet volt benne, de azok is annyira hirtelen lettek az arcunkba tolva, hogy pont az ellenkezőjét érték el a hatásvadászattal. Egy ilyen típusú filmben pont a lelki vívódások, az érzések, a gyász lenne a lényeg, nem a történések sora, de sajnos az előbbit nem kaptuk meg. Nagyon szurkoltam, hogy elinduljon jó irányba a sorozat, de nem sikerült neki. Az évad utolsó részét nem zárták le, nyitva hagyták a folytatáshoz, de ez már nem fog elkészülni.