Közösség

Vélemény:

 

55 Éjszakai merülés

Sablon Horror

 
kabel   2024.03.17 17:08
1

Szerintem elérkeztünk a véghez, legalábbis ez a film azt akarja velem elhitetni, hogy elfogytak az érdekes ötletek, és most már random dolgokból kell horrort gyártani: ezúttal egy medencéből. Alig várom a stúdió következő filmjét egy démoni garázsról vagy egy vámpír betonkeverőről. Először pajtát akartam írni, de rájöttem, pont most karácsonykor azt már megpróbálták. Az Éjszakai merülés tényleg paródiának hat, a zsáner összes közhelyét felsorakoztatja: flashback valami múltbeli halálesettel, jobb napokat látott átlag amerikai család, idegesítő gyerekek, hatodrangú színészek gyalázatos alakításokkal, végtelen sok – szörny szemszögéből cél nélküli – ijesztgetés, lámpakapcsolgatós jump scare csomag, és így tovább. Van itt minden, amit bele tudtak erőltetni egy medencei szituba. És az egész annyira komikus, egy pillanatra sem tudtam komolyan venni, de a film sem próbálta meg nagyon eladni magát. Olcsó minden, egy helyszínen meg azért gyorsan kifogysz helyekről, ahova a kamerát lerakhatod. Az ijesztések meg kreatívok sem tudtak lenni, mert ugye minden egy ilyen bugyuta helyszínhez volt kötve. Nagyon nem látom értelmét a filmnek, azon túl, hogy a horror univerzálisan marketingelhető, és forgatni sem kerül milliókba.