Közösség

Vélemény:

 

66 Két test egy lélek

(2023)

egy valós őrület (hosszan eltitkolva)

 
pacific22 Nézhetetlen  2023.08.20 18:53
0

Egy ideig – utólag már tudom – rossz irányból megközelítve, de próbáltam megérteni a témát mint férfi és egyben 2 gyerekes apa. Hozzáteszem, hogy a filmről és az előzményekről egyáltalán nem olvastam, csak úgy ráakadtam erre a sorozatra. Eddig kerültem mindenféle doktoros, klinikás sorozatot, kivéve kb. 15 éve a Doktor House néhány évadát, ami főként nem a témának, hanem Hugh Laurie színésznek szólt. Nos indulásképpen kaptam újat a filmtől. Mélyen belegondoltam abba, hogy a nőknek a szülés mit is jelenthet. Az emberek sok mindenre, így a szülésre is úgy gondolnak, hogy ezen az évezredek során már annyi nő keresztülment... De most láthattam és érezhettem néhány komplikált esetet, és megérintett. Azonban kb. a 4. epizód körül elvesztettem ezt a fonalat, és a film ment tovább a 2 tesó elszakadása felé. Beverly terhessége, igaznak hit szerelme, a befektetői család nyomása, és Elliot féktelensége végül elvezet a két testvér szakításhoz. De az utolsó epizódban újra együtt. De ez már nekem egy teljesen hiteltelen, őrült cselekmény, a véres szülős jelenettel, a halállal. Igazából nem tudnám megmondani, hogy miért is nézetem tovább kb. a 3. epizódtól, de ha rám hallgatsz, te se nézd tovább, vagy addig se.