Közösség

Vélemény:

 

84 A hó társadalma

(2023)

Jól sikerült, amit lehetett azt kihozták belőle

 
Jerico   2024.02.10 14:01
0

A téma önmagában is érdekes, és felveti a gondolatot bennünk, hogy vajon mi túlélnénk-e egy hasonló kalandot? Mi megtennénk-e, amit addig elképzelni sem tudtunk, és képesek lennénk enni az elhunyt ismerőseinkből a túlélésért. A legszebb az egészben, hogy nem tudhatjuk, míg át nem éljük. De a gondolattal érdemes azért eljátszani. Ezt teszik a remake film szerepelői is. Lehet vitatkozni azon, hogy melyik film dolgozza fel jobban azt a bizonyos 1972-es tragédiát (melyet 17-en éltek csak túl): Frank Marshall 1993-as (sztárokkal teli) produkciója vagy Juan Antonio Bayona 2023-as verziója, de szerintem felesleges. Mindkettőben vannak jó alakítások és rosszak is. Az eredeti verziót szokás magasztalni, de nagy hátránya, hogy szerintem túltolják benne a színészek. Nekem tetszett az új feldolgozás is, hatalmas különbség biztosan nincs a két film között. Ajánlom mindazoknak, akik szeretik a valóság alapú túlélő történeteket és azoknak is, akik a 93-as feldolgozás után nyitottak egy újabb verzió megtekintésére is.