2024.04.22 20:54 Piczil Zsolt Olvasottság: <100x
1

Vigyázó szemetek Párizsra... köhm, Washingtonra vessétek, polgártársak!!!

De lehetne az is alcím, hogy Guillotine-t minden elnöknek! Vagy inkább: egy médiahiéna születése. Mert ez mind-mind benne volt a filmben, tovább nem is titkolom, nekem tetszett (most itt, a Mafabon 58%-on áll). Kezdek ráébredni, igen-igen csökött ízlésem van, valahogy mindig eltér a slepp fő csapásirányától. Biztos azért vagyok ilyen lázadó, mert szívem a keleti partra húz. Nem, nem, nehogy elővedd a Piros Szemüveged, inkább bekamuzom Los Angelest. Hihi. Egyébként mivel nem vagyok USA szakértő, ezért egy ideig csak pingpongoztam jobbra-balra: Mi? Nyugati haderő? Mi? Kalifornia meg Texas? Mi? Hogy az elnök beszédet mond Washingtonban? De az nem a Keleti parton van? Mi? Jojózott a szemem, megnéztem Google Mapsben (tudtátok, hogy Washington megye nyugaton van?), meg van egy kis Washington City Utah megyében is (kb. középen), óóóooooo baker! Most komolyan, nem értettem, hogy melyikbe utaznak New Yorkból, mert Washington kb. 400 kilométerre van, nem 1300-ra. Mindegy, ez más embernek is fennakadást jelentett, tényleg pöttyet TÚL VÁZLATOS volt a háttér. El is engedtem, nem érdekelt a továbbiakban. Azért a konkrét történet és az AKCIÓ engem kárpótolt. Igaz, a kövér író utaztatása teljesen indokolatlan volt, bezzeg Morgan Freeman biztos itt is villantott volna. De nem ő játszotta, hanem Stephen McKinley Henderson, aki Mentátnak elment (Dűne), pszichológusnak IS jó volt (Amitől félünk). De itt valahogy nagyon logikátlan castingnak tartottam, hiába van beépítve a storyba mint vállaltan logikátlan dolog. Viszont az öreg színész jól játszott, és az utolsó jelenete igazán szépen volt tálalva. Más tészta a Veterán Vakus Tyúkanyó szerepében Kirsten Dunst, aki szintén jól játszott, egyébként ő viszont hihető volt a pozíciójában, és odaillő is a történetben. Nagyon tetszett, ahogy PRÓBÁLTÁK a karakterét felvázolni, és ahogy átment a kezdeti udvarias semmiség, szakmai féltékenység, ébredező rokonszenv és végül emberi féltés stációkon. Viszont az ő végkifutása már kicsit fals volt, még ha működött is az utolsó jelenete (nem ő miatta, hanem más karakter miatt). Jó színésznőnek tartom, szerintem úgy, mint itt, jól játszott A kutya karmai közt c. drámában is, nekem csak a Pókember-filmekben volt irritáló az alakítása, de az is igaz, ott meg eleve nem jó Mary Jane karakter volt írva neki. Mindegy is, vissza a Civil Warba, mielőtt jön a nyugati haderŐ és leLŐ (igazi harctéri vers, íródott Dél-Amerikában, ami az USA (hogy, mi?!), valahol középen 2024-ben, Piczil Zsolt haditudósító tollából)! Tényleg egy kicsit kaotikus volt a film, háttér szempontjából. Nekem Wagner Moura, a vagány riporter, aki a Vagány a csapatban, nem stimmelt egyedül, mert túl vagánynak találtam, igaz, nagyon jó volt a gyászjelenetben. Aztán szépen rádöbbentem, ezek csak médiahiénák, nem rokonszenves emberek. De így is tetszett mindegyik megjelenő színész játéka, a konkrét háborús jelenetek meg egyenesen fantasztikusak. Itt most nem Mr. Piros Szemüveg jelenetére gondolok, Tarantino hiába csorgatta a nyálát, hál' Istennek, itt nem nyújtották el a végletekig (az egyébként hibátlan képet). Hanem a konkrét (valamelyik, hogy mi?!) Washington ostroma, amikor egyértelműen civil kosztümös (hivatalnok) fegyvertelen nőket-férfiakat lőnek trancsírozva közelről, hát az igen! Meg az FBI-ügynöknő tárgyalása, és vége, hát igen! EZ AMERIKA! Szíve, lelke plusz csillagos lobogó! Na itt igazán reális volt a film. Mind a tíz ujjamat megnyaltam (a vértől, vakolat portól). Szerintem itt volt a legjobb a film, nem az elnöki mélyinterjúnál, amit a Vagány készített az Ovális Irodában, a leköszönő elnökkel. Hehe. Bár mindkettő nagyon amerikai, nagyon reális cucc volt. Igazából mindkettőben csillagos ötös volt a film. Viszont szerintem sokan elmennek egy nagyon fontos megjelenés mellett: Ez a Te vagy a Társad halála. Amikor nem is hallod, látod a golyót, nem is érzed, Te vagy a Társad hullik el. A túlélő vissza sem néz, nem is pillant, majd csak később jut újra eszébe, lehet évek múlva, egyszer csak megáll. „Hát ki voltál Te nekem, ki eltűntél, és ki voltam Én, ha elmúltam?” Mint egy pillanat. Éppen pislogtam, nem láttam.


Vigyázó szemetek Párizsra... köhm, Washingtonra vessétek, polgártársak!!!

P.S. Nekem már a filmnézés előtt eszembe jutott, ha nem lenne Trump, nem így készült volna a film. Nem tudok még egy olyan filmet, ami az USA szétszakadásáról szólna, ahol az elnök rossz oldalon áll. Hát véget ért a megbonthatatlan USA ideája? Vajon próféta ez a film? Én félek, hogy a fantáziánkat, ha filmbe ágyazzuk, akkor azzal később áthívjuk a történetet a valóságos világunkba. Mint a Fertőzés c. film (2011), és utána a tényleges COVID-19 vírus. És mi van Az Androméda törzzsel?! Nem éppen most érkezik vissza egy valódi űrszonda valódi meteor mintával?! Brrr!

akció | dráma

Az Amerikai Egyesült Államok egysége szinte teljesen megtört. Az ország mélyen megosztott, polgárháború tört ki. A demokrácia és az alkotmány mintha már régen álmok... több»

1